Okul Müdürleri İle Toplantı Yapıldı

p

Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda genel durum ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Eğitim Bilişim Ağı(EBA) sistemi ile konular ele alındı. Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,,  konuşmasında en çok EBA sistemi üzerinde durdu.

‘BU SİSTEMİ ÖNEMSİYORUZ’

Sistem ile ilgili müdürlere bilgiler veren Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,, “Eğitim Bilişim Ağı(EBA) sitemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirildi.Bu sitemi iyi kullanan bir öğrencinin  dershaneye  gitmesine ,özel hocadan ders almasına ihtiyacı  kalmamıştır.Bu sistem hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan hazırlanmış ve her sınıf için müfredat, hazırlık soruları ve öğretmenlerin kaynak olarak kullandığı bir bilişim ağıdır. EBA sistemi Google’dan sonra dünya ülkelerinin kullandığı ikinci potalıdır. Öğrenci ister evinde, ister okulunda tabletiyle, bilgisayarıyla internete bağlanıp, içerisinde her türlü ders konusunun olduğu sistemde istediği konuyu, istediği zaman öğrenebilecek. Öğrenci istediği kadar tekrar edebilecek, istediği kadar kazanım testlerini tekrar tekrar çözüp, konuları daha iyi öğrenebilecek. Sizler de bu sistemi tüm öğrenci ve velilere yeterince anlatmalısınız. Bazı ülkeler EBA sistemini bizden alıyor. Şifresi olan öğretmen, öğrenci ve veliler bu sistemden yararlanıyor. EBA sistemine 10 GB’a kadar bilgi yüklenebiliyor. EBA ayrıca videolu ders anlatımı yapılabiliyor. Bizler Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu sistemi önemsiyoruz. TEOG sınavlarındaki sorular bu sistemden çıkıyor. Bizlerde EBA sistemini okullarda öğretmenlerimizin yaymasını istiyoruz..Öğretmen dersini akıllı tahtadan işleyecektir.Okul müdürleri bu konuyu denetleyecektir. Bu konuda geç kalmayalım” dedi.

Okul Müdürlerine de seslenen Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,” Birinci dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Disipline önem verin. Sürekli öğrencilerinizle diyalog içinde olun. Onların gruplaşmasına asla izin vermeyin. Türkiye’mizi iç ve dış güçler, hainler bölmek parçalamak istiyorlar. Bunların oyununa kesinlikle gelmeyelim. Ülkemizi asla böldürmeyeceğiz. Öğrencileri sürekli kontrol altında tutunuz. Sıkıntı yaratan öğrenci varsa velisini çağırarak görüşünüz.”şeklinde konuştu.

2016 yılı ile birlikte birçok yeniliğe giden Milli Eğitim Bakanlığı yeni kurduğu EBA sistemi ile tüm öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

Öğretmenlerin yönetmelik ve ders programlarının dâhil bulunduğu sitede, öğrenciler görseller ve videolar ile de ders işleyebilecek. Fatih Projesi kapsamında okullara konulan akıllı tahtalar ve dağıtılan tabletler oluşturulan internet sitesi için ulaşım görevi görecek. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Özgür Durmuş, EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalının kullanımı ile ilgili katılımcılara bilgi vermesiyle sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.