Okul Duvarına Atatürk Resmi Yapıldı

Iğdır’ın Aralık ilçesi Yukarı Aratan Köyü İlkokulu’nun duvarına köylülerden gelen istek üzerine Atatürk resmi çizildi.
Aralık Atatürk İlk ve Ortaokulu Müdürü Fahrettin Demirel, köylülerden gelen istek üzerine onarım yapılan okulun duvarına Atatürk resmini öğretmenlerimiz Ferhat Çetindere ve Haydar Çolak çizdiler. Köylülerde çok sevindi “dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesim Göksu; “bu okulumuzun duvarında 1985 yılında çizilmiş Atatürk resmi vardı.2017 yılında okul onarımı yapılınca dış cephedeki Atatürk resmide boyanmış oldu. Bunun üzerine köylülerden gelen istek üzerine okul duvarına yeniden resim çizildi” dedi.
Köylülerden Aydın Turan; “1985 yılında Ağrı Dağı’nın eteğinde, bulunan köyümüzdeki okula okulda görevli Diyarbakırlı bir öğretmen kardeşimiz, büyük emekle çizdiği Atatürk’ün Kocatepe’ye çıkış resmini ve yan cephenin tamamını kaplayan şekilde ve Anadolu’nun bütünleyici ve birleştirici tarihinden gelen aşkla “YURTTA BARIŞ CİHANDA BARIŞ” evrensel nitelikteki bu eşsiz sözünü yazarak hatırasıyla en az bu eşsiz söz kadar köy halkı nezdinde iz bırakmıştır.
Ekim 2017 okulun iç ve dış restorasyonunda üzeri boyalarla kapanmış ve yerine aynısı yapılmamıştı. İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne konuyu ilettik. Resimlerin aynısı yapıldı” şeklinde konuştu.
Atatürk Ortaokulu öğretmenleri Ferhat Çetindere ve Haydar Çolak Yukarı Aratan Köyü İlkokulu duvarına Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini yaptılar.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.