Öğretmenlerin Eğitim Semineri Devam Ediyor

h

Yeni ataması yapılan 30 bin aday öğretmeni yetiştirme sürecinde, danışman öğretmen eğitim seminerleri bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Iğdır’da da devam ediyor.

 MEB tarafından Iğdır’a yeni ataması yapılan 83  aday öğretmeni yetiştirme sürecinde, danışman öğretmen eğitim seminerinin ikinci gününde öğretmenlere çeşitli bilgiler verildi.

Iğdır İmam Hatip Lisesi salonunda yapılan toplantıya katılan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “En iyi eğitimin nitelikli öğretmenler ile olduğunu hepimiz biliyoruz. Batılı ülkelerde eğitim sisteminden ziyade nitelikli öğretmen seçimi ön plana çıkıyor. İyi bir eğitim verebilmek için nitelikli öğretmenlere ihtiyacımız var. İlimizde görevli öğretmenlerimiz mesleğini layıkıyla en iyi şekilde yapan insanlardır. Önünde ceket düğmelenecek, saygı duyulacak kişilerdir. Bu ülkenin geleceği olan yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek için sizlerin vasıtasıyla eğitim ordusuna yeni dâhil olmuş stajyer öğretmenlerimizi iyi yetiştirmeliyiz. Stajyer öğretmenlerimize 4 aylık süre içerisinde örnek bir öğretmen kişiliğinin Nasıl olacağını öğreteceksiniz. Sizlerin yol göstermesi ile yurdun bir çok yerinde görev yapacak ALPERENLERİ sizin rehberliğiniz de yetiştirmekten onur duyuyoruz. Öğretmenlik halk arasında peygamber mesleği olarak anılır. Kültürümüzün ve milli değerlerimizin üst nesillere aktarılmasında en önemli unsurlardır. Öğretmenlik sevgi ve aşk işidir. İçinde eğitim sevgisi, öğretmenlik sevgisi olmayan bir kişi bu mesleği icra edemez. İlimize stajyer olarak 4 aylık süreyle görev alacak 83 meslektaşımızı en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. Önümüzdeki 4 aylık süreçte sizlerin özveri ile stajyer öğretmenlerimizi yetiştireceğine inanıyorum.  ‘dedi.

Stajyer öğretmene örnek olunuz diyen Hakan Cırıt,” Oturuşunuzla, kılık kıyafetinizle, konuşmanızla, öğrenciye davranışınızla örnek olacaksınız. Stajyer öğretmen sizi örnek alacak, tek başına göreve başladığında sizin yolunuzdan gidecek. Sevgi dolu olun Milli düşünün bu vatana, millete, bayrağa sevgi dolu gençler yetiştirin. Unutmayın ki Türk Milletinin iç ve dış düşmanı çoktur. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.