Öğretmenler Kent Ormanında Çapa Yaptı

Okulların tatile girmesiyle birlikte öğretmenlerin başlayan sene sonu seminer çalışmaları devam ediyor.

Seminer çalışmaları kapsamında yer alan Doğa konusunu Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Kent ormanında çapa yaprak uygulamalı olarak yaptılar.

          Okulda görev yapan 56 Öğretmen şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan kent Ormanına giderek hem doğa yürüyüşü yaptılar hem de badem fidanlarının diplerini çapaladılar.

           Iğdır Orman Müdürü Taner Tazegün öğretmenlere bir konuşma yaparak, Iğdır Türkiye’nin en kurak en az yağış alan illerinden biridir. Iğdır da Orman azdır. Bu bölgede fazla su istemeyen ağaçların başında badem gelir bizde genelde badem ağacına ağırlık veriyoruz. İlk defa olarak geleceğimiz olan çocukları yetiştiren öğretmenlerimiz ormana gelerek fidanlarla ilgileniyorlar bu gururu verici bir olaydır. Hepinizi kutluyorum. Diyerek çapa nasıl yapılır konusunda bilgi vererek ilk çapayı kendisi yapıp öğretmenlere gösterdi.

          Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Necdet Özer’de,” Arkadaşlar bugünkü seminer konumuz doğa idi bizlerde doğa yürüyüşümüzü yaptık şimdi fidanları çapa yapacağız. Orman Müdürümüz Taner Bey gereken bilgiyi verdi.56 kişi olarak doğa çalışmamızı uygulamalı olarak gerçekleştireceğiz hepinize teşekkür ederim “dedi.

        Öğretmenlerde seminer çalışmasında yer alan Doğa konusunu burada yaptığımız için mutluyuz. Ağaçları fidanları çapa yapacağız. Sloganımız “Her Ağaç Bir Hayattır.”Ağaçlara hayat verelim ağaç dikelim” dediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.