Öğretmeni Kaçıranlara Ceza Yağdı

a1

24 Kasım 2013 tarihinde Susuz ilçesine bağlı Doyumlu köyünde öğretmenlik yapan 20 yaşındaki sınıf öğretmeni Hazan Gültekin’i silah zoruyla kaçırdıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar Nihat U. Serhat U.  Özer U.  Ahmet U. Songül U. ve Mehmet Zeki U.’nun karar duruşması yapıldı.

Kars’ın Susuz ilçesinde Öğretmenler Günü olan 24 Kasım 2013 tarihinde Hazan Gültekin isimli öğretmeni silah zoruyla kaçırdıkları iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan 6 sanığa toplamda 37 yıl 11 ay hapis cezası verildi.

24 Kasım 2013 tarihinde Susuz ilçesine bağlı Doyumlu köyünde öğretmenlik yapan 20 yaşındaki sınıf öğretmeni Hazan Gültekin’i silah zoruyla kaçırdıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar Nihat U. Serhat U.  Özer U.  Ahmet U. Songül U. ve Mehmet Zeki U.’nun karar duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanıklar Nihat, Serhat ve Özer U. İle avukatları katıldı.

Yapılan yargılama sonucunda mahkeme, sanıklardan tutuklu olarak yargılanan Nihat U.’yu, ”Cebir ve tehdit kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 10 yıl hapis,  silah taşıma suçundan ise 10 ay hapis cezası ile cezalandırdı.

Mahkeme ayrıca  Nihat U. ya öğretmeni kaçırma suçunda yardım eden Özer U, Serhat U. ve Songül U.’ya ”Cebir ve tehdit kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan  7 yıl 6 ay hapis, Ahmet U.’ya ise yaşının küçük olması nedeniyle 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme olayda kullanılan silahın sahibi olan Mehmet Zeki U.’ya da ruhsatsız silah bulundurma suçundan 10 ay hapis cezası verdi.

Böylece Kars Ağır Ceza Mahkemesi, öğretmeni kaçıran 6 sanığı toplamda 37 yıl 11 ay hapis cezası cezalandırmış oldu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz 24 Kasım Öğretmenler Gününde Kars’ın Susuz ilçesi Doyumlu köyünde görev yapan genç öğretmen Hazan Gültekin yukarıda adları geçen 6 şahıs tarafından zorla kaçırılmıştı. Öğretmen
daha sonra Jandarma ekiplerinin başarılı operasyonun ardından zorla tutulduğu evden kurtarılmış, öğretmeni kaçıran şahıslar ise kaçırma esnasında kullandıkları silahla birlikte yakalanarak tutuklanmışlardı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

1
2
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.