Öğrencilere Çevre Eğitimi Verildi

h7

Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere çevre eğitimi verildi.

            Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre Yönetimi Şube Müdürü Zehra Arat Yılmaz,  günümüz ve gelecek kuşakların temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu söyledi.

            Zehra Arat Yılmaz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak her yıl çevre eğitimleri veriyoruz. Geçtiğimiz eğitim döneminde 5500 öğrenciye eğitim verdik. Bu yılki eğitimlerimize okulların sürekli açık olması ve sınav dönemlerini sona ermesiyle daha yeni başladık. Okullarımızla Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak organizasyon yaptık. Kültür merkezine öğrencilerimizi toplayarak eğitimler vermeye başladık. Bu gün 750 öğrenci eğitim almış oldu. Biz eğitim derken çok sıkıcı boğucu bir eğitim vermedik. Animasyonlarla süslediğimiz ve daha zevkli geçecek bir eğitim düzenlemiş olduk. Öğrencilerimizde çok memnun oldular. En sonda çocuklarımıza daha akılda kalıcı olması için çevre andını okuttuk. Onlarda söz verdiler, bize çevreyi korumak adına çalışacaklarını gönüllü bir çevre koruyucusu olmak adına söz verdiler.

           Programda, sunum eşliğinde çevreyi kirleten unsurlara değinerek hava, toprak, su, gürültü gibi kirliliklere toplumdan örnekler vererek bunları önlemek için yapabilecek çalışmalar konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Seminer sonunda tüm öğrenciler bu konudaki duyarlılıklarını pekiştirmek için “Çevre Andı” okudular.

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.