O KURUMDAN SKANDAL KARAR

Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde skandal bir karara imza attı. Kuruma bağlı memurların yoğun bakımda kalan bir hasta için verdikleri “hasta kendisine bakabilecek durumdadır” kararı ilgili aile ve vatandaşlar tarafından tepki topladı.

Iğdır Devlet Hastanesi tarafından, %94 oranında vücut fonksiyonlarını kaybettiği gerekçesiyle rapor verilen Dürdane Yalçın’ın ailesi evde bakım yardımı alabilmek için, Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu. Uzun zamandır yoğun bakımda kalan hastayı ailesi taburcu edildikten sonra eve getirdi. Evde yatalak olan hastayı görmeye gelen kurum memurları, “hasta kendisine bakabilecek durumdadır” diye karar verdiler. Dürdane Yalçın aynı gün ise tekrar yoğun bakıma kaldırıldı. Hastanenin verdiği %94 raporu memurlara gösteren hastanın oğlu Hamit Yalçın memurların raporu dikkate almadığını belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi verdiklerini belirten Hamit Yalçın şunları söyledi:

“İtirazımıza rağmen herhangi bir sonuca varamadık. Hastanenin, 9 doktorun onayıyla verdiği %94’lük rapora rağmen kurum yetkilileri kendilerini adeta doktor yerine koyarak annemim kendisine bakabilecek durumda olduğunu söylediler. Annem günlerce yoğun bakımda kaldı. Taburcu edildikten sonra eve getirdik ve kendisi şuanda yataktan kalkamayacak durumdadır. Maddi imkânlarımız anneme gereğince bakabilmemize yetmiyor. Bu sebeple kendisine evde bakım yardımı verilmesini talep ediyoruz. Fakat ne yazıkki Aile ve Sosyal Politikar Müdürlüğü 9 doktorun aldığı kararı tanımıyorlar. Buradan sayın valimize seslenmek istiyoruz. Sesimizi duysun, mağduriyetimizin giderilmesine yardımcı olsun.”
Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün hasta hakkında verdiği skandal karar sonrası aile çaresiz bir durumda beklemeye devam ediyor: İlgili kurumun yaptığı hatadan döneceğini umut ediyor, Vali Enver Ünlü’nün konuyla ilgilenerek ailenin mağduriyetini gidereceğine inanıyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.