Nene Hatun Lisesi Lösemili Çocukları Unutmadı

Iğdır Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri lösemili çocukları unutmayarak okulun Sağlık, Temizlik ve Yeşilay Kulübü öğretmeni Elif akyıldız’ın öncülüğünde öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkılarıyla lösemili çocukların ihtiyaçlarının giderilmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla kermes düzenledi. Bu kapsamda lösemi hastalığıyla ilgili farkındalık seminerleri yapılıp atölyelerde yapılan ürünler; öğretmen ve öğrencilerin yaptıkları yiyecekler satıldı.
Elif Akyıldız; öğrencilere yönelik yaptığı bilgilendirme seminerlerinde amacının hastalıkla ilgili farkındalık yaratmak olduğunu kermes fikrinin de öğrencilerden çıkmasının düzenlediği seminerlerin amacına ulaştığını belirtti. Akyıldız, Toplumsal sorumluluk sahibi her birey, içinde bulunduğu çevrenin de bilgilenmesini sağlayabilmek için konuyu gündeme getirmeli, çevresini bilinçlendirmelidir. Biz çalıştığımız kurumda duyarlılık yaratarak öğrenci ve öğretmenleri harekete geçirdiklerini söyledi.
Okul müdürü Cahit Sevindik ise Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini bildirdi. Bu etkinliklerle birinci amaçlarının lösemi hastalığının tanınması ve okulumuzda farkındalığın artırılması olduğunu böylece okul olarak hayatın her noktasında hayata değer katacaklarını söyledi. Çocukluk çağında görülen kanser türlerinden en yaygın olanının olduğunu söyleyerek Türkiye’de her yıl 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıktığını belirtti. Bu sebeple okulumuzun gerçekleştirdiği faaliyette, Lösemili çocuklarımıza az da olsa maddi katkı sağlamanın yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını öğrencilerimize aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek bu güzel çalışmada emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.