Nahçivan Iğdır Ticaret Evi Açıldı

Magna Firması Iğdır Satış Temsilciliği ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Iğdır Ticaret Evinin açılış töreni düzenlendi.

Törene Iğdır Valisi Enver Ünlü, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Âli Meclisi Başkan Yardımcısı Sn. Azer Zeynalov ve Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev katıldı.

Tören programında konuşan Vali Ünlü, ”İki devlet, tek millet olan Türkiye ve Azerbaycan ticari, ekonomik, kültürel ve diğer bütün alanlarda önemli iki ortaktır. Modern Azerbaycan’ın kurucusu Ulusal Lider Haydar Aliyev’in kurduğu ve hali hazırda Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in yürüttüğü sosyo-ekonomik kalkınma stratejisiyle 1995 yılında kurulan Cahan Holding Şirketler Grubu’nun kısa zamanda, dünya şirketi olma gayretini takdirle izliyoruz.

 Magna markalı ürünlerin hem iç hem dış pazarlarda kalitesiyle rakipleri arasında en ön sıralarda kendine yer açabileceğine, çok büyük projelere imza atabileceğine, iş alanlarını genişletebileceğine ve dünyanın sayılı şirketlerinden biri olabileceğine inancımız tamdır.

Bugün Azerbaycan’ın, dünyanın değişen ekonomik koşullarına uyum sağlayarak kısa sürede güçlü ve etkili bir ülke haline geldiğini görmek bizleri memnun ediyor. Her iki ülke Cumhurbaşkanının katkılarıyla Azerbaycan ve Türkiye, bölgesinin parlayan yıldızı haline geliyor.

Tabi bu konuda en büyük görev iş adamlarımıza düşüyor, bizde iş adamlarımıza her türlü desteği vermeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

Program, kurdele kesiminin ardından mağazanın gezilmesi ile sona erdi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.