Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz’ı Ziyaret Etti

1

 

2

Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Muharremov, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahruz Mamadov ve Nahcivan Devlet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nezaket İsmayılova ile birlikte Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’ı ziyaret etti. Üniversitenin Uygulama Otelinde Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov ve beraberindekileri bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Nahcivan’dan gelen konuklara ilk önce Karaağaç kampüsünü gezdirdi.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü ve beraberindekileri Karaağaç kampüsünde bulunan Merkezi Derslik, Konferans Salonu ve laboratuvarları gezdirerek Iğdır Üniversitesi’ndeki eğitim imkanları hakkında onlara bilgi verdi. Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov’da Iğdır Üniversitesi’nin genç bir üniversite olmasına rağmen öğrencilere dünya standartlarında bir eğitim fırsatı sunduğunu söyledi.

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Nahcivan’dan gelen misafirlere Iğdır Üniversitesi için yeni yapılan Suveren Ana Kampüsünü gezdirdi. Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü ve beraberindekilere Suveren Kampüsünde yeni yapılan modern rektörlük binası hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Yılmaz, rektörlük binasının büyük ölçüde tamamlandığını, ziraat fakültesi, merkezi derslik, spor salonu inşaatlarının da bütün hızıyla devam ettiğini ve en yakın zaman da buraya taşınmayı planladıklarını söyledi. Iğdır Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasında daha önce imzalanan iş birliği protokollerinin de devam ettiğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Iğdır Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasındaki iyi ilişkilerin güçlenerek devam edeceğine inandığını söyledi. Iğdır Üniversitesi için yeni yapılan rektörlük binasını gezen Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov’da rektörlük binasının ileri dönük yapıldığını ve yıllarca üniversitenin ihtiyacını karşılayacağını düşündüğünü belirtti.

Ziyaretin sonunda Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü ve heyete Iğdır Üniversitesinin çeşitli bilimsel kaynaklarını takdim ederek, bu anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov da Rektör Prof. Dr. Yılmaz ve Iğdır Üniversitesi çalışanlarının kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü teşekkür etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.