Nahçıvan’ da Türk Müteahhidin Yaptığı Hastane Açıldı

a2

Açılışı Yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev” Vatandaşlarımıza Sağlık Hizmetlerinin En İyi Şekilde Sunulması İçin Çalışmalıyız “Dedi.

Açılışta konuşan nahcıvan âli meclis başkanı vasıf talipov” azerbaycan bize umumi liderimiz haydar aliyev’in hediyesidir. Onu korumak bütün azerbaycanlılara düşer”dedi.

Nahcıvan’da iş yapan Türk müteahhitlerden Tahir Artantaş’ın yaptırdığı Kengerli İlçe Merkez Hastanesinin açılışı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Nahcıvan Ali meclis başkanı Vasıf Talibov’un katıldığı bir törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Aliyev yönetiminde son yıllarda sağlık sektörünün geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar insanlara daha kaliteli sağlık hizmetinin sunulmasını amaçlamaktadır. Bu çalışmalar kapsamında Nahçıvan’ın Kengerli

İlçesindeki Merkez Hastanesi onarılarak yenilendi. Hastaneye gelen Cumhurbaşkanı Aliyev önce açılış kurdelesini kesti. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı Vasif Talıbov, hastanede gerçekleştirilen yenileme çalışmaları konusunda Cumhurbaşkanı Aliyev’e ayrıntılı bilgi verdi.

Talıbov, 2000-2005 döneminde Nahçıvan’da Özel Tıp Merkezi, Hıfzıssıhha ve Epidemiyoloji Merkezi, Duzdağ Fizyoterapi Merkezi, Engelli Rehabilitasyon Merkezi, Merkezi Çocuk Hastanesi başta olmak üzere 48 yeni sağlık kuruluşunun inşa edildiğini, 35 sağlık kuruluşunda ise onarım ve yenileme çalışmalarının yapıldığını kaydetti. 2005-2010 döneminde ise Nahçıvan Tanı ve Tedavi Merkezi, Kengerli İlçe Merkez Hastanesi, Akciğer Hastalıkları Dispanseri, Çocuk Rehabilitasyon Merkezi, Nahçıvan Acil Yardım Merkezi, Doğum Merkezi, Onkoloji Merkezi, köylerde sağlık ocakları inşa edildi ve yenilendi.”dedi.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Aliyev yeni hastane binasını gezdi. Hastanenin altyapısının tamamen yenilendiği ve burada 95 kişilik sağlık ekibinin görev yapacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Aliyev hastanede sağlanan koşulları inceledikten sonra vatandaşlara sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sunulması konusunda talimatlar verdi ve tavsiyelerde bulundu.

Tören de konuşan Nahcıvan Ali meclis başkanı Vasıf Talibov,”Azerbaycan umumi liderimiz Haydar Aliyev’in bize hediyesidir. Onu korumak geliştirmek bütün Azerbaycanlılara düşer. Azerbaycan bugün hızla gelişiyor. Layık olduğu dünya devletleri içinde yerini alıyor. Umumi liderimiz Haydar Aliyev’in emanetini hediyesini korumak, daha ileri götürmek için çok çalışmalıyız. “dedi.

Azerbaycan ve Nahcıvan’ın son yıllarda yapılan yatırımlarla geliştiğini insanların refah düzeyinin arttığını belirten Talibov, şunları söyledi:”En küçük köyde bile yol su elektrik okul hastane gibi binalar yapılarak halkın istifadesine sunuluyor. Halkın refah düzeyi artırılıyor. Sosyal yardımlar yapılıyor. İşgal altındaki

Topraklarımızın azad olunması içinde ordumuz güçlendiriliyor.”

Nahcıvan Ali meclis başkanı Vasıf Talibov, Nahçıvan da Kengerli Hastanesi, Serhanlı okul idare binası Sağlık ocağı, Ticaret merkezi,24 daireli lojman, idare bina ve ticaret merkezini 6 aylık kısa dönemde yapan müteahhit Tahir Artantaş’a teşekkür ederek köyden ayrıldı.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.