NAHCİVAN BAŞKONSOLOSU AKINCI VE IĞDIR VALİSİ HANER, REKTÖR PROF. DR. YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

z

Türkiye’nin Nahçıvan Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı ve Iğdır Valisi Davut Haner Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz, Nahçıvan Başkonsolosu Akıncı ve Iğdır Valisi Haner’in kendisini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Yılmaz; “Iğdır, Nahçıvan Özerk Cumhuriyetine komşu bir ildir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda tarihe dayanan dostluğun ötesinde bir kardeşlik ilişkisi vardır. Bu ilişkilerimiz her zaman güçlüdür. İlişkilerin güçlü olmasında konsoloslarımızın etkisi büyüktür.” dedi.

Nahçıvan Başkonsolosu Akıncı da Rektör Prof. Dr. Yılmaz’ın kendisine göstermiş olduğu misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkonsolos Akıncı, Nah civanlı birçok gencin Iğdır Üniversitesinde öğrenci olduğunu da hatırlatarak, Iğdır Üniversitesinin Nah civanlı öğrencilere kucak açmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Iğdır Valisi Davut Haner de Nah civanlı gençlerin Iğdır Üniversitesi’nde okumalarının kendisini son derece mutlu ettiğini belirterek, Rektör Prof. Dr. Yılmaz’a da yabancı öğrencilerle yakından ilgilendiği için teşekkür etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.