Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım Gazetecilerle Bir Araya Geldi

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım başkanlığındaki bürokratlar İş Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Necaj Güneri, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sedat Yenidünya, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Biçer ve İş Kur İç Denetcisi Erdal Demir ziyaret edecekleri 12 il kapsamında Iğdır’ı da ziyaret ederek bazı toplantılar ve açıklamalarda bulundular.

 Iğdırlı hemşerimiz Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım SGK Iğdır İl Müdürlüğü’nde gazetecilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu: Ayrım yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milli Seferberlik” çağrısı doğrultusunda Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Ocak ayında Konya’dan kamuoyuna duyurduğu “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında bugün serhat şehrimiz Iğdır’dayız. Sizlere Sayın Bakanımızın selamlarını getirdik. Bu seferberlik kapsamında bakanlık yöneticileri olarak bugün 12 ilimizi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimize devam edecek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak gidilmedik şehir bırakmayacağız.

81 ilimizde ticaret ve sanayi odaları, sendikalar, esnaf ve sanatkarlar odaları, iş adamları, sanayiciler, KOBİ kapsamındaki iş adamları, aktif iş gücü programlarından yararlanan işyerleri ve çalışanlar, hibe kapsamında kendi işini kuran engelli vatandaşlar, işçiler, kadın çalışanlar, işsizler, engelli çalışanlar, üniversite öğrencileri, iade kapsamında tıbbi cihaz kullanan vatandaşlarımız ve emeklilerimize ulaşacağız.” Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım yaptığı açıklamada ayrıca emeklilik ve çalışan istihdam konularına da değinerek, gerek ülkemizde ve gerekse bölgemizde halen daha halletmeye çalıştıkları bazı sorunlar olduğunu belirtti. İşverenlere çalıştırdıkları kişilerin sigortalarını mutlaka yapmaları gerektiğini ifade eden Ayrım; “her 4 kişiye bir emekli oranı olması gerekirken ne yazıkki bu oran ülkemizde 2 sigortalıya 1 emekli olarak karşımıza çıkıyor. Bu da ülkemizin kalkınmasının önünde bir engel teşkil ediyor. Bu sebeple tüm işverenlerimizi sigortasız eleman çalıştırmamaları konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

HABER: MEHMET TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.