MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) IĞDIR ŞUBESİNİN BİNASI YAPILAN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

  Açılış törenine Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

MÜSİAD Iğdır Şubesi Başkanı Ziya Yiğit’in açılış konuşması yapmasıyla başlayan programda, MÜSİAD Genel Başkanı Kaan yaptığı konuşmada, Türkiye’de yerli ve milli sanayiyi kurarak inşa eden ve aynı zamanda da bunun için mücadele veren bir sermaye kuruluşu olduklarını belirtti.

MÜSİAD olarak amaçlarının ülkeyi kalkındırmaktır ve ileri medeniyetler seviyesine çıkarmak olduğunu kaydeden Kaan, şunları söyledi: ” Tabi ki bunu yapabilmek için değerli dostlar, sizlerle birlikte Iğdır’ı kalkındırarak, Iğdır’daki insanımızı daha fazla güçlendirerek bu kenti marka şehir haline getirerek, aynı zamanda buraya yatırımcıyı çekerek bunu yapabiliriz. Iğdır şanlı bir şehrimiz, güzel iklimi var, mikro klima bir alanda olması büyük bir avantaj sağlıyor. Iğdır’a bir çok işadamını getireceğimizi burada söylemek istiyorum. Onlar da buraya geldiği zaman Iğdır’ımızın çevre illere yarışacak kadar, hatta onları da geçebilecek bir potansiyeli olduğunu da görüyorum, İnşallah bu açılışımızın da olmasıyla birlikte bunu da taçlandırmış olacağız. “

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim’de, Iğdır’da MÜSİAD heyetini ağırlamaktan ve memleketin bu serhat boylarında onlarla birlikte olmanın mutluluğunu paylaşmak istediğini belirterek , “Biz Türkiye olarak milli birliğimiz içerisinde, bütünlük içerisinde 784 bin kilo metre karenin her köşesinde bu millet olarak birliğimizi, birlikteliğimizi, mutluluğumuz refahını yaşıyoruz. Bu yaşanılan refahta elbette gelişen sivil toplum örgülerinin, kamu yönetiminin ve ya yöneticilerinin gelişmesinde ilerlemesinde ve daha iyi hizmet sunmada ortaya koydukları katkılarından görüyoruz. Sanayicilerimiz daha çok üretecek, bizde onlarla d aha refah bir toplum olacağız. Bizler bundan 500 yıl evvel bütün dünyaya barış, medeniyet, insanlık sevgi, saygı hoşgörü yaymış bir milletin evlatlarıyız. Bu gün bu coğrafyada bu birlikteliği ve bu berberliği görüyoruz. “dedi.Yapılan konuşmaların ardından Iğdır İl Müftüsü İrfan Açık’ın okuduğu duanın ardından MÜSİAD Iğdır Şubesi Hizmet Binası açılış kurdelesi kesildi.

Program, özel bir düğün salonundan yapılan yemekli toplantıyla devam etti.

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.