Muhtarlara Eğitim Verildi

İl geneli köy ve mahalle muhtarlarına yönelik düzenlenen ”Muhtar Eğitimi Toplantısı”, Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü’nün başkanlığında yapıldı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS) videosunun izlenmesi ile başlayan toplantı, Valinin konuşmaları ile devam etti.

Konuşmasında yeni seçilen muhtarları tebrik eden Vali Ünlü, ”Bakanlığımızın talimatıyla muhtarlarımıza yetki ve görevlerinin kapsamlı olarak anlatılması ve hatırlatılması için bugün sizlerle bir araya geldik.

 Muhtarlıklar; ülkemizde demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlarından biridir. Muhtarların, vatandaşlarımızın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle de kamu hizmetlerinin yürütülmesindeki rolü büyüktür. Bundan dolayı sizlerin görev ve yetkilerine hakim olması oldukça önemli konu. Ben tekraren yeni seçilen ve yeniden seçilen muhtarlarımıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Görevlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Vali konuşmasının ardından muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili ve metruk binalarla nüfus işlemleri konularında sunumlar gerçekleştirildi.Toplantı, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.