Muhtar Halil Yıldız: “Vatandaşlarımızdan Duyarlılık Bekliyorum.”

gt

Karaağaç Mahallesi Muhtarı Halil Yıldız gazetemize yaptığı açıklamada, şehrimizin çevre kirliliğine dikkat çekerek vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Muhtar Yıldız, bazı esnaf ve mahalle sakinlerine sitemde bulunarak; “her şeyi yetkili organlardan veya belediyeden beklemek doğru değildir. Bizler mahallemizi, şehrimizi ve sokaklarımızı temiz tutarsak, kirletmez ve çöp atmazsak daha yaşanılabilir bir şehir yaratabiliriz” dedi.

Vatandaşlardan, çöplerini belirli saatlerde belirli yerlere bırakmalarını rica eden Karaağaç Mahallesi Muhtarı Halil Yıldız şunları kaydetti:

“Esnafımız gelişigüzel dükkanlarının önüne çöp atıyor. Bazı vatandaşlarımız ise oturdukları apartmanlardan veya evlerden sokaklara çöpleri gelişigüzel, ağzı kapalı olmadan döküveriyor. Bu sorun şehri temizleme konusunda belediye ekiplerine büyük problemler yaşatıyor. Bütün vatandaşlarımızdan rica ediyorum; lütfen çöplerinizi belediyenin belirlediği saatlerde ve belirlenen yerlere veya çöp kutularına ağzı kapalı bir şekilde bırakınız. Duyarlılık ve örnek olma insanlığın gereğidir. Lütfen bu konuda da herkes birbirine örnek olsun, uyarsın. Böylece gelecek günlerde daha güzel, temiz, sağlıklı bir Iğdır yaratabiliriz.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.