Müdür Yolcu, TRT Erzurum Radyosuna Röportaj Verdi

 

TRT Erzurum Radyosunun canlı yayınına bağlanan İl Müdürü Özkan Yolcu ilimizde tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

            Yolcu açıklamasında şunları söyledi:

            “Çiftçimizle dayanışma içerisinde Iğdır ilinde tarım ve hayvancılık alanında çok verimli çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Müdürlüğümüzün 2017 yılı içerisinde vermiş olduğu eğitimler sayesinde çiftçilerimiz yeniliklere adapte olarak kaliteli ürünler elde etmeye başladıkları görülmektedir.

            Bu eğitimler; Arıcılık Eğitimi, Sürü yönetimi eğitimi, meyve ağaçlarında aşılama ve budama eğitimi, Bitki hastalığı ve zararlılarıyla mücadele eğitimi, Tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği eğitimi gibi eğitimlerdir. Ayrıca Iğdır’da Pamuk yeniden canlandırılacak. Turunçgiller hariç her çeşit meyve ve sebze yetişen Iğdırlımızda Iğdır Kayısısı Türkiye üretiminin %5.52 si gibi önemli bir kısmını oluşturmaktadır.”

            Müdür Yolcu, aynı zamanda “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” ve diğer Özel İdare ve SODES kaynaklı projelerle ilgili açıklamalarda da bulundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.