Müdür Gönen’den, Karakoyunlu Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Karakoyunlu İlçesinde Halk Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret etti.
Karakoyunlu Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Yöresel Karabağ Kilim dokuma atölyesini gezdi kursiyerler tarafından dokunan halıları inceledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cabbar Turan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nilgün Yaşar’dan yöneticilerinden kurum hakkında bilgi aldı.
Gönen, kurumda düzenlenen kursları yerinde denetleyip kursiyerler ile sohbet ederek; “Hayatın her alanında kendini yetiştirmek ve becerilerini arttırmak isteyen vatandaşlarımızın kurslara büyük ilgi göstermesi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bizlerde bu talebi karşılayabilmek için farklı hobi ve meslek dallarında kurslar açıp gençlerimizin istihdamında işverenlere kalifiye eleman yetiştirmekteyiz” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, atölyeleri gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Kursiyerleri dinleyerek fikirlerini aldı.
Karabağ kilimlerinin dokunmasıyla kaybolmaya yüz tutmuş kültür ve el sanatlarının yaşatılmasının güzel bir çalışma olduğunu vurguladı. Yaptıkları çalışmalarından dolayı kursiyerlere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cabbar Turan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nilgün Yaşar’a teşekkür ederek başarılar diledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.