Minik Enes’in Katil Zanlıları Hâkim Karşısında

44

Iğdır’ın Tuzluca ilçesi Güllüce köyünde yasak aşka şahit olduğu iddiasıyla öldürülen 6 yaşındaki Enes Tosun’un katil zanlıları hakim karşısına çıktı.

Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada cinayet zanlısı yenge Güneş Tosun ve Ahmet Tosun Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hakim karşına çıkarıldı. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemi ile yargılanan sanıklardan Güneş Tosun, Ahmet Tosun’un Enes’i 3 eşarpla boğduğunu, ileri sürdü. Sanıklardan Ahmet Tosun, avukatı ile görüşemediği için bu celse savunma yapmak istemediğini söylerken, Güneş Tosun ise suçlamaları kabul etmedi. Güneş Tosun ve Ahmet Tosun’un tutuklu yargılanmasına karar verilen davada, Güneş Tosun’un eşi Mahmut Tosun ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da müdahil olduğu dosyada Enes Tosun’un annesi Bahar ve babası Metin Tosun sanıklardan şikayetçi oldu. Adliye önünde gazetecilerin sorularını cevaplayan Enes’in babası Metin Tosun, yargıya güvendiğini zanlıların en ağır cezayla yargılanmasını istediğini belirtti. Tosun, “Burada Başbakan’a Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum çocuk katillerine bir çözüm bulsunlar. Biz çektik başka anne baba bu acıyı çekmesin. Türk adaletine güveniyoruz” dedi.

Anne Bahar Tosun ise, kendilerinin yandığını kimsenin böyle yanmasını istemediğini bu nedenle ağır şekilde çocuğunun katilerinin yargılanmasını istediğini söyledi

OLAYIN GEÇMİŞİ

Tuzluca ilçesinin Güllüce Köyünde Bahar- Metin Tosun çiftinin oğulları Enes Tosun, 29 Haziran 2015 günü oynamak için çıktığı eve bir daha dönmedi. Ankara’dan getirilen özel ekibin ceset arama köpekleri yardımıyla 4 Temmuz günü yaptığı aramada, Enes Tosun’un cesedi, bitişiklerindeki amcasının evinin bahçesinde bulundu. Cinayetle ilgili olarak minik Enes’in amcası Mahmut Tosun (32), yengesi Güneş Tosun (26) ve Ahmet Tosun (53) tutuklanmıştı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.