Milli Eğitim Müdürü’nden Ehlibeyt Âlimler Derneğine Ziyaret

5

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, beraberinde Şube Müdürü Yakup Alhan ile birlikte Iğdır Ehlibeyt Âlimler Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Dernek binasında Dernek Başkanı Dini Hoca Behlül Salmanlı ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

Görüşmede Iğdır’ın eğitim sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “okullarımızda bildiğiniz gibi Kuran-ı Kerim ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin hayatı seçmeli ders olarak okutuluyor. Bu konuda sizlerin de desteği ile öğrenci sayısını artıralım. Öğrencilerimiz Kuran-ı Kerim’i öğrensin, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin hayatını öğrensin. Benim kapım herkese açıktır.

Sizlerle her türlü işbirliğine varım” dedi.

Dernek Başkanı Dini Hoca Behlül Salmanlı da; “bu konuda sizlere her türlü desteyi veririz.

Öğrencilerimiz İslamiyet’i çok iyi öğrenmelidir. Kuran-ı Kerim’i, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin hayatını iyi öğrenmeli ve bilmeli yaşamalıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimiz vatanına, milletine, bayrağına saygılı insanların yetişmesini istemiştir. Müslüman isek Müslümanlığı tam olarak yaşamalıyız.

Örnek insan olmalıyız. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bunu da aşmanın tek yolu dinimizi iyi bileceğiz, Vatanımızı, bayrağımızı, milletimizi çok seveceğiz. Öğrencilerimizin Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin ahlakı ile yoğrulması lazım. Bu da alacakları eğitimle olur” şeklinde konuştu.    

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.