MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERVET CANLI’ YARIYIL TATİLİ MESAJI YAYINLADI

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı Yarıyıl Tatili dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Canlı Mesajında şunları kaydetti; Değerli Öğretmenlerimiz, Sizlere düşen ağır sorumluluğun farkındayız. Odağında insan olan çok önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bir ülkeyi kalkındırmak için gerekli ilk kıvılcımı sizler sağlıyorsunuz. Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve her biriniz büyük fedakârlıklar sergilediniz. Çok önemli başarılar sizlerin sayesinde gerçekleşti. Sizlerin varlığı geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en büyük motivasyon kaynağımızdır.

Sayın Velilerimiz, Eğitim öğretim faaliyetleri sadece okulla sınırlı kalmamalı en önemli okul olan aile kurumu içerisinde de sürdürülmelidir. Bu bağlamda velilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Yarıyıl tatilini bir fırsat olarak görüp çocuklarımız ile daha fazla ilgilenmeli ve iletişim kurmalıyız. Çocuklarımızın iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları bulunmaktadır.

            Sevgili Öğrenciler, Bugün karne günü… Bir dönem boyunca başta öğretmenleriniz ve ailelerinizin desteği ile öğrenme yolunda çok emek sarf ettiniz. Alacağınız karneler sizlerin hangi dersleri daha iyi öğrenip hangi konularda eksik kaldığımıza ilişkin yol gösterici bir ölçüt niteliğindedir. Tatil döneminde her anın kıymetini bilerek aileniz ile zaman geçirin.

Kitap okumayı da ihmal etmeyin. Kitap okumanız sizlere çok boyutlu düşünme yetisi kazandıracaktır. Böylelikle olayları sebep sonuç ilişkisi içerisinde yorumlayabilme becerisini daha etkin kullanma fırsatı yakalayacaksınız. Sizleri 7 Şubat 2022 Pazartesi okullarımızda öğretmenlerimizle bekliyor olacağız.

Hepinizin mutlu ve eğlenceli vakit geçirmenizi diliyorum.

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.