Milli Eğitim Müdürü Okulları Gezdi

Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesindeki köy okullarını gezen İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceleyerek sınıf öğretmenleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Aşağı,Orta ve Yukarı Alican köylerindeki ilkokulları ,anaokulunu ziyaret eden Öğrencilerle tek tek ilgilenen Aydoğdu, okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek, ”Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Eğitim, öğrenci, öğretmen ve veli üçgeninden oluşan platformdur. Bu birliktelik ne kadar bilinçli ve sağlıklı olursa, çocuklarımızda o oranda sağlam bir kişilik kazanırlar. Eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasında ve insanların ileri yaşlardaki başarılarında okul öncesi eğitimin rolü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ana kucağındaki yoğun ilgiden sonra, anaokulu ortamı çocuk için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir” dedi.
Aydoğdu, her üç okul müdüründen okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında öğretmenlerle görüşen Aydoğdu, yaptığı okul ziyaretlerinde sınıfları tek tek dolaştı, derslere iştirak ederek öğrencilerle sohbet etti. Ardından öğretmenlerle toplantı yapan Aydoğdu, ihtiyaç ve istekleri dinledi. Eğitim-öğretimle ilgili talep ve önerileri dinledikten sonra okulların tüm birimlerini gezip incelemelerde bulundu. Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu yaptıkları çalışmalarından dolayı okul müdürlerine ve öğretmenlere teşekkür etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.