Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt: “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız Hazır”

11

Cirit; 1 Eylül itibariyle kurs hazırlıklarının tamamlandığını söyleyerek, örgün ve yaygın eğitim kapsamında il genelinde 56 tanesi il merkezinde olmak üzere toplam 84 kurumda açılacak takviye kursları ile öğrencilere destek verileceğini ifade etti.

Cirit, Bu yıl 15 binden fazla öğrencimize ücretsiz destekleme kursu vermeyi hedefliyoruz. Böylece çok daha fazla sayıda öğrencimiz bu kurslardan yararlanmış olacak. Burada amacımız, öğrencilerimizin eğitim kazanımlarının en üst seviyeye getirilmesini sağlamaktır” dedi.

Cirit: “Öğrencilerimiz 21 Eylül 2 Ekim arası internete girerek  (http//odsgm.meb.gov.tr /eba.gov.tr)adresinden istedikleri okulda üç kurs merkezini tercih edeceklerdir. Kendi okullarına da başvurabilirler. İnternet imkânı olmayanlar müdürlüğümüze de gelebilir başvurularını yapabilir. Öğrencilerimizin katıldıkları sosyal faaliyetler, kurslar, sanat ve spor faaliyetleri ile elde ettikleri başarıların, bir üst öğrenime geçiş aşamasında onlara fayda sağlamasını istiyoruz. Bakanlığımızın bu konuda önemli çalışmaları var. Önümüzdeki yıllarda bunun adımları atılmaya başlanacaktır.” dedi.

Hayat boyu öğrenme şube müdürü Mehmet Tüzün’de,”Öğretmenlerimizde kurs vermek istiyorlarsa internet üzerinden başvurularını yapabilirler. Mezun durumda olan öğrencilerimiz halk eğitim Merkezlerine başvuru yapacaktır. Kurslarımız tamamen ücretsizdir. İşin uzmanı öğretmenlerce verilmektedir. Para ile kursa gitme devri bitmiştir. ”şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.