Milli Eğitim Müdürlüğü İle Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Muhteşem Şehriyar Şiir Dinletisi

5

Iğdır Valiliğinin emirleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür ve  Turizm müdürlüğünün ortaklaş olarak hazırladıkları “Şehriyar Şiir” dinletisi yapıldı.

Iğdır valiliğinin talimatları doğrultusunda Kültür sarayında yapılan etkinlik dinleyenleri büyüledi.

Milli Eğitim müdürü Hakan Cirit, Iğdır Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, tarafından organizesi yapılan programda Şehriyarın şiirleri, okundu. Hayat hikayesi anlatıldı.

İran ‘ın Tebriz şehrinden gelen iki şair “Savalan Dağından Tebriz’den, Şehriyar’ın şeherinden, serin sulu bulaklardan sizlere selam getirmişem”Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı Kendimizi, kendi evimizde hissettik. Vali Davut Haner beye yetkililere teşekkür ediyorum demeleri salonda büyük alkış aldı.

 “Heydar Babaya Selam ve çeşitli şiirlerin okunmasının ardından Şehriyarın hayat hikayesi slayt gösterisi ile sunuldu.

Program sonunda Vali Davut Haner Tebriz’den gelen iki şaire plaket verdi.  Iğdır Valiliği, Milli Eğitim ve Kültür müdürlüğünün müştereken düzenlemiş oldukları bu kültürel faaliyet ile dinleyicileri şiirin güzelliğine Şehriyar’ın şiir dünyasına yolculuk yaptırdı.

Toplantı sonuna kadar salonu hınca hınç doldurulan dinleyiciler bu güzel etkinlikten dolayı Iğdır valisi ve yetkililere teşekkür ettiler.

Programa Iğdır Valisi Davut Haner, 5.Hudut Alay Komutanı Ekrem Küçükberber, ,  Vali Yardımcısı, Bilgehan Karanfil, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Alay Komutanı Mustafa Ulus daire müdürleri vatandaşlar katıldı.

Program sonunda vali Davut Haner, programda emeği geçenleri tebrik etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.