Milletvekillerimiz Mazbatalarını Aldılar

9

Iğdır’da HDP’den milletvekili seçilen M. Emin Adıyaman ve AKP’den seçilen Nurettin Aras mazbatalarını aldılar.

Iğdır Adliyesi’nde Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı’ndan mazbatasını alan HDP Iğdır Milletvekili M. Emin Adıyaman, Iğdır halkının teslim ettiği iradeye layık olmaya çalışacağını belirtti. Adıyaman; “halkın iradesine saygımız var. Halkımızın iradesi böyle tescil etmiştir. Halkımıza ve milletimize hayırlı olsun. Halkımızın bize teslim etmiş olduğu iradeye layık olmaya çalışacağız. Gücümüz yettiği kadar Iğdır halkımıza hizmet etmeye çalışacağız. Umarım hayırlı sonuçlara vesile olur” dedi.

1 Kasım’da gerçekleşen genel seçimlerin ardından HDP’den M. Emin Adıyaman ile AKP’den Nurettin Aras milletvekili seçilmişti. 1 Kasım seçimlerinde 26. dönem milletvekili seçilen AKP Milletvekili Nurettin Aras da mazbatasını aldı.

Türkiye genelinde Iğdır’da AKP’nin en çok oylarını artırarak seçimi kazanan milletvekili Nurettin Aras, mazbatasını Ağır Ceza Reisi Mustafa Güneş’in elinden aldı.

Belediye önünde toplanan partililer ile birlikte Iğdır Adliye binasına yürüyen AKP Milletvekili Nurettin Aras’a eski Karakoyunlu Belediye Başkanı Ziyatali Deliktaş, Şoförler Cemiyeti Başkanı Selahattin Artantaş, 14 Kasım Muhtarı Necdet Karatepe, iş adamları Yusuf Sam, Atilla Ayhan, Hasan Yalçın ve çok sayıda partili eşlik etti.

 Mazbatasını Ağır Ceza Reisi Mustafa Güneş’in elinden alan AKP Milletvekili Nurettin Aras, tüm Iğdırlılara seçimlere gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ederek; “1 Kasım seçimlerine AK Parti Milletvekili adayı olarak katıldım. Ancak bundan sonra tüm Iğdırlıların milletvekili olarak çalışacağım. Bundan sonra bize oy versin, vermesin tüm Iğdırlıların milletvekili olarak çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

ADİYAMAN MAZMBATASINI ALDI (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.