Milletvekili Pervin Buldan’ın İşçiler İçin Girişimi Sonuç Verdi

8

HDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde bulunan FG Tekstil Fabrikasında çalışan işçilerin sorunlarını bugün Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile telefonda görüşerek paylaştı.

Iğdır’da FG Tekstil Fabrikasında önceki gün bir grup işçi işverenlerin daha fazla kar nedeniyle fazla mesai yaptırıp, ek ücretlerinin ödenmemesine karşı direniş mücadelesi başlatmıştı. Bunun üzerine Pervin Buldan AKP Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile konu hakkında telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Telefon görüşmesi hakkında bilgi veren HDP Iğdır Milletvekili Pervin buldan” bildiğiniz gibi önceki gün FG Tekstil Fabrikasında çalışan işçi arkadaşlarımız fazla çalıştırılıyorlar diye bizlerden yardım istemiştiler. Bizde belediye eş başkanlarımızın da aralarında bulunduğu bir heyet ile söz konusu fabrikaya gittik. Fakat konuşacak yetkili birini bulamadık. Bunun üzerine şahsım Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile konu hakkında telefon görüşmesi yaptım. Sayın Bakan Faruk Çelik telefon konuşmasında şahsıma ‘Fabrika yöneticilerini bizzat arayacağını aynı zamanda da söz konusu fabrikanın yerinde denetlenmesi için müfettiş görevlendirerek konunun yerinde incelenmesini sağlayacağını söylediğini “ dedi.

Bilindiği üzere Iğdır’da önceki gün FG Tekstil Fabrikasında çalışan bir grup işçi işverenlerin daha fazla kar nedeniyle fazla mesai yaptırıp, ek ücretlerinin ödenmemesine karşı direniş mücadelesi başlatmıştı. İşçiler aralarında HDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Iğdır Belediye eş başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder ve DBP-HDP yöneticilerinin bulunduğu heyete sorunlarını aktarmış ve destek istemişti. Bunun üzerine heyet söz konusu fabrikaya gitmiş yetkili biriyle görüşememişti. Bunun üzerine HDP Iğdır milletvekili Pervin Buldan işçilere sıkıntılarını gidermek için Çalışma bakanı ile görüşeceğini ve bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için gereken desteği vereceğinin sözünü vermişti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.