Milletvekili Karadağ: “Iğdır’da Cumhur İttifakına İhanet Edilmiştir”

Cumhur İttifakı’nın ülkenin bekası için kurulan bir ittifak olduğunu dile getiren Milletvekili Karadağ, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimleri geride bıraktık. Bilindiği üzere Türkiye genelinde Cumhur İttifakı kapsamında seçimlere giren iller arasında ilimiz Iğdır’da yer almaktaydı. Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından ülkenin bekası üzerine kurulmuş bir ittifak olup, bu bağlamda ilimizin belediye başkan adayının belirlenmesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı ön plana çıkmış ve MHP’de karar kılınmıştır.
Bu çerçevede seçim süreci boyunca Cumhur İttifakı’nın ruhuna bağlı kalınarak seçim kampanyası yürütülmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi olarak amacımız stratejik konum açısından büyük önem taşıyan ilimizde din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin bin yıllık kardeşliğimizi pekiştirmek, devletin ve milletin bekası için daha huzurlu, milli birlik ve beraberlik içerisinde kötü emelleri olan dış mihrakların bertaraf edilerek daha yaşanabilir bir ortam hazırlamaktı. Bizlerin bu amacını idrak ederek, samimiyetimize güvenerek sandığa gidip bizlere oy veren her kesimden tüm kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ederim. Seçim süreci boyunca gerçekleştirdiğimiz yoğun çalışmaları seçim günü de devam ettirdik. Parti teşkilatımızla birlikte oluşturulan ekipler ile okul okul, sandık sandık gezerek seçimlerin şaibeye mahal bırakmayacak şekilde güvenli geçmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettik. Sandıkların kapanmasıyla birlikte başta şahsım ve tüm teşkilat arkadaşlarımızla birlikte seçim kurulunda süreci sonuna kadar takip ettik”
Cumhur İttifakı’nın Iğdır’da kimler tarafından ihanete uğratıldığının çok iyi bilindiğini dile getiren Milletvekili Yaşar Karadağ, “Ancak bizler bu çalışmaları gerçekleştirirken Cumhur İttifakı ruhundan uzak, sözde Cumhur İttifakı cübbesini üzerine giymiş gözüken bir takım çevrelerin de boş durmadığını maalesef sonuçların açıklanmaya başlamasıyla birlikte net bir biçimde görmüş olduk. Siyasi ikbal uğruna bu süreci baltalayan, Cumhur İttifakı nezdinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısını engellemeye çalışan siyasi figürlerin kimler olduğunu ve nerelere ne amaçla hizmet ettiklerini bizler çok iyi biliyoruz. Bilinen bu gerçeklerin de tüm şeffaflığı ile Iğdır ve tüm Türkiye kamuoyunda bilinmesi için çaba sarf edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bununla birlikte ipleri ülkenin bekası için değil de, ülke aleyhine çalışan bir takım şer odaklarının elinde olan bazı kurum yöneticilerinin bu süreci nasıl baltaladıkları ve üzerlerine giydikleri devlet zırhı altında bunların kimler olduğu gayet çok iyi bilinmektedir. Bu devletin imkanlarından maksimum şekilde faydalanarak evine ekmek götürenler, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler, ekmek yediği yere sahip çıkmayarak şer odaklarının hizmetinden çıkmamışlardır. Bu bağlamda Iğdır halkı; sonucu her ne olursa olsun şer odaklarına hizmet eden ve Cumhur İttifakına ihanet eden herkesin yaptıklarının yanına kar kalmayacağını çok iyi bilmelidir.
Öte yandan seçim gecesi ilimize dair sonuçların basın-medya-haber ajanslarına nasıl ve ne şekilde servis edilerek manipüle edilmeye çalışıldığı da tarafımızca bilinmektedir. Bu çerçevede yaratılmak istenen provokasyon neticesinde Iğdır’ımızın etnik yapısı üzerinden halkı tahrik etmeye çalışarak demokrasinin kılıcı ve her vatandaşın en doğal hakkı olan seçimler üzerinden milleti millete kırdırmak isteyenler nihai amacına ulaşamamışlardır. Büyük olaylara zemin niteliğinde olan çatışma ortamı, güvenlik güçlerimizin yoğun önlemleri ve sağduyulu vatandaşlarımızın itidalli davranışları neticesinde sorunsuz bir şekilde atlatılmıştır.
Şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekir ki; hiç kimse vatandaşlarımızın temiz duyguları ile oynama hadsizliğini gösteremez. Tek bir vatandaşımızın dahi duyguları ile oynamaya çalışanlar ve bundan zevk alanlar kendi hezeyanları içerisinde boğulacaklardır”
Iğdır halkını provokasyonlardan uzak durmaya çağıran Milletvekili Karadağ, “Devletimizin milli unsurları ile birlikte birliğimizi dirliğimizi bozmaya çalışan, tuzak üstüne tuzaklar kuran içeride ve dışarıdaki şer odaklarına karşı topyekün mücadele edeceğine inancımız tamdır. Seçim sonrası seçim ile ilgili ortaya çıkan şaibeli durumlar partimiz yetkili organlarınca yargıya taşınmış olup, Genel Merkezimiz tarafından da titizlikle takip edilmektedir. Hukuk çerçevesi içerisinde gereken her şey yapılmaktadır ve yapılacaktır.
Bu süreçte tüm vatandaşlarımızı sükûnete davet ediyor, oluşturulacak her türlü provakosyona karşı duyarlı ve sağ duyulu olmalarını bilhassa rica ediyorum. Tekrar bizimle birlikte bu yolda yürüyen dava arkadaşlarıma, bize güvenerek samimi bir şekilde sandıkta bizi destekleyen seçmenlerimize ve seçimde yoğun mesai harcayan güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, tüm Iğdırlılara en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.