MİLLET BAHÇESİNİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAPACAK

Yıllardır yapıldı yapılacak denilmesine rağmen bir türlü yapılamayan Merkez Hakveyis Mahallesi Kum Ocağı  göleti nihayet Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılarak halkımızın hizmetine sunulacak.

Koronavirüs salgınına rağmen  Ankara’da Iğdır’ın sorunlarını takip eden Ak Parti İl Başkanı  Ali Kemal Ayaz sosyal medyadan yaptığı açıklamanın ardından gazetemize telefonla yaptığı bilgilendirmede müjdeyi verdi ve Hakveyis Millet Bahçesinin Iğdır’ın çehresini değişeceğini belirtti.

Ak Parti Iğdır İl Başkanı Ali Kemal Ayaz yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Uzun zamandır yapımıyla alakalı yol alınamayan Mahveyis Mahallesi Millet bahçesiyle alakalı sayın bakanımızla çok detaylı bir görüşme yapmış ve görüşme neticesinde sayın bakanımız Millet Bahçesinin Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yapılacağını açıklanmıştır.

Projesi hazır olan ve millet bahçesinin kısa sürede ihalesi yapılarak yapımına başlanılacaktır.

 Şu an Ankara’da yoğun bir görüşme trafiğimiz var.  Şehrimizin birçok sorununu dile getirmiş, ilgili bakanlarımızdan çok güzel müjdeler almış bulunmaktayım. Bunu müjdeleri netleştirdikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Tarım ve Hayvancılık tarihi zirvesini yaşayacak” dedi.

Millet Bahçesi eski Valilerimizden Şemsettin Uzun döneminde başlatılan bir projeydi. O tarihlerde bir kısım dolgu çalışması yapılan Hakveyis Kum Ocağı göletinin son zamanlarda sazlıkları temizlenmiş ve Çevre müdürlüğü tarafından bir proje hazırlanmıştı.

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz’ın konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a iletmesi ve yapılacağı sözü alması Iğdır’ımız için güzel bir gelişme olarak görülmüştür.

Umarız kısa sürede ihale çalışması tamamlanır ve inşaat başlar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.