MİLLET BAHÇESİ ALANINDAKİ BATAKLIK TEMİZLENDİ

            Iğdır Millet Bahçesi Alanında Seyir Ve Gezinti Gölü Olarak Kullanılacak Bataklık Alanın Temizlik Çalışmaları Tamamlandı.

            Iğdır il merkez Hakveyis Mahallesindeki  90.000 metrekarelik eski kum ocağı alanında zamanla oluşan saz, kamış, batak-balçık gibi zemin yapısından oluşan yerde Millet Bahçesi yapmak amacıyla,

            Bu alandan kaynaklanan ve ciddi çevre sorunları oluşturan sivrisinek yuvası haline gelen alanın temizliği için Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ ’nün talep ve talimatları çerçevesinde, DSİ 24. Bölge Müdürlüğü tarafından, DSİ Genel Müdürlüğünden temin edilen uzun bomlu dragline ekskavatörler ve İl Özel İdaresinden sağlanan nakliye araçlarıyla gerekli çalışmalar yapılarak tamamlandı.

             Bu çerçevede söz konusu alanın 50 dönümlük kısmı taban suyundan kaynaklı göl alanı diğer 40 dönümlük alan ise çeşitli mesire birimlerinden oluşacak şekilde düzenlenecek. Söz konusu alandaki temizlik çalışmaları 25.10.2019 tarihinde bitirilerek ve 80.000 m3 kazının nakli gerçekleştirildi.

            Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ ’nün girişimleri çerçevesinde, TOKİ tarafından nihai projesine göre gerçekleştirilecek Millet Bahçesi yapımı çalışmaları neticesinde, çevre için ciddi risk teşkil eden olumsuzluklar ortadan kaldırılırken, diğer taraftan Iğdır için çok önemli bir dinlenme ve piknik alanı oluşturulması temin edilmiş olacaktır.

            Söz konusu Millet Bahçesi bir bütün olarak projesi tamamlandığında ilin en cazip uğrak yerlerinden biri haline gelecektir. Iğdır Millet Bahçesi alanındaki temizlik ve göl oluşturulması çalışmalarına verdikleri katkı ve desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanımıza, DSİ Genel Müdürlüğümüze ve Iğdır Valimize teşekkür ederiz. Hayırlı olsun.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.