MHP Milletvekili Aday Adayı Muharrem Çeçen’den Gazetemize Ziyaret

11

Iğdır milletvekilliğine MHP’den aday adayı olan Iğdır Kafkas Çeçen Derneği Başkanı ve eski Iğdır Belediye Meclis Üyesi Muharrem Çeçen 1 Kasım seçimlerine hazırlık yolunda ve aday adaylığını değerlendiren açıklamalarda bulundu.

Gazetemize yaptığı ziyarette konuşan Muharrem Çeçen, Iğdır’da hem yakın çevresinin hem de Iğdırlı vatandaşların milletvekilliğine aday olması yönünde kendisine tavsiyede bulunduğunu belirtti.

 MHP Milletvekili Aday Aday Çeçen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki insanımızı temsil eden, etmiş olan, etmeye aday olan her arkadaşıma başarılar diliyorum. Bizi bu yola girmemizde teşvik eden dostlarımıza ve büyüklerimize teşekkür ediyorum. Ben herkesi tenzih ederek şunu belirtmek isterim ki Iğdırlı vatandaşlar kendilerini yine kendi içlerinden birinin temsil etmesini istiyorlar. Tüm vatandaşlarımızda bu görüş hakim olmuş durumda. Hangi siyasi partiye destek verirse versin bütün Iğdırlılar kendilerini Iğdırlı ama tabi sadece nüfusta değil gerçekten Iğdırlı olan birisinin temsil etmesini istiyorlar. Çünkü Iğdır’ın ve Iğdırlının sorunu deyince bu sorunlar benim de sıkıntısını bire bir çektiğim sorunlardır.

Ülkemiz ve Iğdır yanlış ve belki de kasıtlı politikalar yüzünden kutuplaşmanın doruk noktasını yaşıyor. Bu inanın beni derinden üzüyor. Uzun yıllar boyunca her türlü zorluğun üstesinden birlikte gelmiş Türk toplumu ne oldu da bu noktaya geldi diye düşünüyor ve atılacak olumlu adımlarla her şeyin kardeşçe çözülebileceği fikriyatına inanıyorum. Iğdır’da asırlardır birbirine kirve diyecek kadar samimi olmuş iki toplumun insanları birilerinin suiistimalleri ve art niyetiyle Allah korusun düşman edilmeye çalışıyor. Ben Muharrem Çeçen olarak bu problemlerin hepsini çözebilecek ve seçilsem de seçilmesem de daima buna hizmet edeceğime söz veriyorum.

Ben hepimizin kardeşçe, insanca yaşama hakkına sahip olduğumuzu bilen ve bu milletin nasıl zorluklara göğüs gerdiğini ve bugünlere geldiğini bizzat yaşayarak tecrübe edinmiş biriyim. İnşallah herkes hakkında en hayırlısı olur ve sonunda kazanan Ülkemiz ve Iğdır olur.”

Muharrem Çeçen Kimdir?

1969 yılı Iğdır doğumlu olan Muharrem Çeçen evli ve 3 çocuk babası. Özel ticaret alanında Iğdır’a büyük hizmetleri olan Çeçen; Çeçenoğulları akaryakıt istasyonu işletmeciliği, Çeçenoğulları uluslararası nakliye, Çeçenoğulları lastik yenileme fabrikası, yapı malzemeleri ve boya üretim fabrikası, 1000 ton kapasiteli soğuk hava deposu, tarım ve modern hayvancılık sektörü gibi birçok alanda yöneticilik yapıyor.

 Ticari kimliğinin yanında sivil toplum ve dernek alanlarında da oldukça aktif görev yapan Çeçen; Iğdır Kafkas-Çeçen Derneği Başkanlığı, Iğdır Uluslararası Nakliyeciler Dernek Başkan Yardımcılığı, Iğdır Azerbaycan Dil, Tarih, ve Kültür Birliğini Koruma ve Destekleme Derneği yönetim kurulu üyeliği gibi görevleri üstlendi.

Siyaset ile de yakından ilgilenen Çeçen; 2014 MHP Iğdır Belediye Meclis Üyeliği, MHP Iğdır İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.