MHP Merkez İlçe Başkanı Yaşar Çeçen Oldu

00

MHP Iğdır Merkez İlçe teşkilatının olağan kongresi gerçekleştirildi. İki liste halinde gidilen seçimlerde başkanlığa mevcut başkan Yaşar Çeçen yeniden seçildi.

MHP Iğdır Merkez İlçe teşkilatının olağan kongresi özel bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Kongreye MHP MKYK Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, MHP İl Başkanı Cahit Erol ve çok sayıda partili katıldı.

MHP MKYK Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel Türkiye’nin zorlu bir dönemden geçtiğine işaret etti ve şunları söyledi:

“Türk milleti Anadolu topraklarında binlerce yıldır kardeşçe yaşamıştır. Türk milleti bağımsızlık uğruna büyük badireler atlatmıştır ve bedeller ödemiştir. Bu vatan topraklarını hür ve bağımsız kılmak için büyüklerimiz çeteler karşısında şehit oldu. Türk milletinin ilelebet bağımsız yaşaması için bu uğurda ölümü göze alan bizler, hangi ihanet örgütü olursa olsun bu milleti savunmak için kelle koltukta gezen hareketin üyeleriyiz. Bu millet sahipsiz değildir. Dün biz yoktuk ama davamız vardı, yarın olmayacağız ama davamız var olmaya devam edecek.”

Kongrede konuşma yapan Merkez İlçe Başkan Adayı Ersoy İçer ise; “bu parti bizim şerefimiz ve onurumuzdur. Bu partinin üzerinden hesap yapmaya kalkanların karşısında siper olmaya yeminliyiz. Önümüzdeki seçim sürecinde partimizin üzerinde daha fazla oyunlar oynanmak istenecek ve partimiz meclis dışına itilmek istenecek. Biz bu oyunları bozmaya yeminliyiz” dedi.

Mevcut Merkez İlçe Başkanı ve Merkez İlçe Başkan Adayı Yaşar Çeçen ise yaptığı konuşmada; “davası adına her ses ve soluğu zikir ve tespih alkışlayacağı kişileri de putlaştırmayacak kadar erdemli, inançlı ve ümitli, bu yolun sarp ve yokuşlu olduğunu bilen bir kadro ile seçime giriyoruz. Partimizin sorumluluklarının bilincindeyiz ve Iğdır ve Türkiye’de MHP’yi hak ettiği yerlere getirmek için çalışacağımıza söz veriyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, seçime geçildi. 240 delegenin oy kullandığı seçimlerde, 119  oy alan Yaşar Çeçen güven tazeleyerek yeniden başkan seçilirken Ersoy İçer de 116 oy aldı.  5 oy ise geçersiz sayıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.