MHP İl Genel Meclisi Safları Sıklaştırdı

hh

 a3

MHP Iğdır İl Genel Meclisinin Düzenlemiş olduğu “Saflarımızı Sıklaştıralım, Gönülleri Birleştirelim” yemeğine büyük ilgi gösterildi.

Yemek programı Kur’an okunmasıyla başladı. Ardından şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından yemeği tertip eden il genel meclisi adayları Abbas Akdan, Av. Göksal Kılıç, Mustafa Ağgül ve Atilla Aydın adına birinci sıra adayı Cabbar Şıktaş bir konuşma yaparak şunları söyledi:

“Saygıdeğer hemşerilerim, ablalarım, kardeşlerim, dostlarım, arkadaşlarım, ülküdaşlarım. Iğdır İl Genel Meclis adayları olarak “Saflarımızı Sıklaştıralım” etkinliğimizin ikincisini bu gün gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Davasına ve ülküsüne inanmış, her fikre saygı duyup bağrına basan bir anlayıştan, kültürden gelen değerli hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz… Şeref verdiniz… Mevlana’nın hoşgörüsüyle, “kim olursan ol gel” anlayışıyla hareket ederek buraya toplanmış bulunmaktayız. Bizim gönül kapılarımız ardına kadar açıktır. Bizler ötekileştiren değil, birleştiren gönüllere sahibiz. Farklılıkları zenginlik gören gönüllere sahibiz. Hoşgörüyü şiar edinen, bin yıllık kardeşliğe sımsıkı sarılan kalplere sahibiz. 30 Mart seçimlerine aday olmamızın yegane sebebi de budur. Bu anlayışla hizmette sınır tanımayacak, şehrimizin sorunlarının takipçisi olacak, hiçbir köy ayrımı gözetmeksizin tüm köylerimize eşit hizmetin dağılması noktasında var gücümüzle çalışacağız.

Sözlerimi merhum Şehriyarın şu dizeleriyle bitirmek istiyorum: Heyder Baba, göyler bütün dumandı, günlerimiz birbirinden yamandı, birbirizden ayrılmayın, amandı. Yakşılığı elimizden alıblar, yakşı bizi yaman güne salıblar!”

MHP İl Genel Meclis adayı Cabbar Şıktaş’ın konuşmasını müteakip İl Başkanı Cahit Erol kürsüye geldi ve yaptığı kısa konuşmada; “böylesi güzel bir toplantıyı tertip eden il genel meclisimizin beş yıldızına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyon bizleri bir araya getirmiş, saflarımızı daha da
sıklaştırmıştır. Allah’ın izniyle seçimlere kadar saflarımız ve gönüllerimiz daha da sıklaşacaktır” dedi.

MHP Iğdır Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş ise yaptığı konuşmada; “bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Iğdır İl Genel Meclis adaylarına teşekkür ediyorum. İzniniz olursa belediye meclisimi tanıtmak istiyorum.

1. Ali Kemal Ayaz, 2. Kemal Kalafat, 3. Kasım Birge, 4. Muharrem Çeçen, 5. Mehmet Koçman, 6. Binali Ekinci, 7. Ayhan Eroğlu, 8. Kurban Göğcebulak, 9. Sadık Uca, 10. Yalçın Aydın, 11. Sefer İçer, 12. Sefer Kaytan, 13. İsmail Parlar, 14. Adem Toymuş, 15. Aslan Deniz, 16. Gülcan Fındık, 17. Abbas Demirkol, 18. Latif Ağırkaya, 19. Kürşat Nargün, 20. Talip Sepenk, 21. Dursun Yurtseven, 22. Ömür Şamiloğlu. Belediye Meclis Üyeleri Kontenjan Aday Listesi: 1. Sevinç Akgül, 2. Sabiha Sever, 3. Nesip Aksu. Çok yoğun talep vardı. Her ilçeden, köyden, mahalleden seçerek kadromuza aldığımız arkadaşlarımızı hepiniz tanıyorsunuz ama, ben yine de tanıtmak istedim. Listeye giremeyenler lütfen darılmasınlar, onlar bizim yine akıl danışacağımız, firiklerine ihtiyacımız olan kişilerdirler. Bizler Iğdır’ın tamamına belediye hizmetlerini seferber edecek, hiçbir ötekileştirmenin içinde yer almayacağız. Balkan Türklerinden Mustafa İz, Halfeli Beldemizden Alattin başkan ve çalışma arkadaşları, desteklerini esirgemeyen Tan Demirkaya, Tuncay Güneş, Bayram Argın ve şu anda ismini sıralayamadığım tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kadromuzda ki hanımlarla Iğdır’da girilmemiş ev bırakmayacak, sorununa koşmayacağımız kişi kalmayacaktır” dedi.

Yoğun kalabalığın iştirak ettiği yemeye katılan MHP Iğdır Eski Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel süre uzadığından ötürü davetlileri daha fazla yormamak adına konuşma yapmadı. Davetlileri teker teker uğurlayan Bozyel: “bu organizasyonu gerçekleştiren, mükemmel bir olaya imza atan İl Genel Meclis üyeleri Cabbar Şıktaş, Abbas Akdan, Köksal Kılıç, Mustafa Ağgün, Atilla Aydın, Karakoyunlu ilçesinden Caner Arslan nezdinde teşekkür ediyorum” dedi.

a2

 


 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.