MHP İl Başkanlığı’nda Kadın Kolları Başkanı Tanıtıldı

a1

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır İl Teşkilatı düzenlenen basın toplantısı ile kadın kolları başkanlığına seçilen Hakime Sucu’yu tanıtıldı.

MHP Iğdır İl Başkanı Cahit Erol; “kadın kolları başkanlığına seçilen Hakime Sucu’nun bu görevi layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum” dedi.

MHP Iğdır İl Teşkilatı olarak kadın kolları ile uyumlu bir çalışma içerisinde olacaklarını kaydeden Erol; “kadın kollarımıza güç katacağız. Iğdır’da MHP’li kadınlarımızın güçlü olduğunu görüyoruz. Kadınlarımıza daha çok güç katacağız. Kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Kadınlarımızın Cumhuriyet’ten itibaren seçme ve seçilme hakları doğrultusunda siyasette var olmuşlardır. Bu sebeple Iğdır’da artık kadın evinde yemek, temizlik ve çocuk bakandan ziyade ‘ben de siyasette varım’ demeli. Kimseyi kırmadan önümüzdeki seçimlere hazırlanıp bizim görünmez gücümüz olarak yereldeki en büyük katkıyı sağlayacaksınız. MHP kadın kolları olarak sizlerin bu başarısı 50 yıl sonra söylenecektir. Bu Iğdır’ın son şansıdır. Burada ben sen yoktur. Geleceğimiz için birlik ve beraberlik vardır. Son olarak, Iğdır’da AKP kuruluşunun mensupları belediye başkan adayı ve onun encümenleri her kuruma gidip özelikle hastane gibi kurumlara giderek; ‘eğer bize oy vermezseniz, bizim toplantılarımıza gelmezseniz yarın kaybettiğimizde hepinizi işten atacağız’ diyorlar. Bu tehditler hat safhaya gelmiştir. Gün gelir bu tehditlerin hesabını sorarız” dedi.

Kadın kolları başkanlığına seçilen Hakime Sucu ise; “bu gün burada bulunup varlığınızla bizleri onurlandıran bütün misafirlerimizi saygıyla selamlıyor, şahsım ve teşkilatım adına hepinize ayrı ayrı hoş geldiniz diyorum, teşekkür ediyorum. Kutlu bir ülküye sahip MHP çatısı altında bulunmanın bir ayrıcalıktır… Bu haklı davada görev almanın gururunu yaşıyoruz. Sizler de takdir edersiniz ki bir ülkenin maddi manevi refaha ulaşması için toplumun her kademesinde her bireye düşen görevler mevcuttur.

Bizler MHP kadın kolları olarak üzerimize düşen görevleri üstlenmeyi kabul ettik ve Allahın izniyle görevimizi en güzel şekilde yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bunu yaparken ben değil, biz değil hepimiz olup, iri olup diri olacağız. Gece ve gündüz demeden çalışarak MHP Kadın kolları olarak 30 Martta Iğdır’da kadınların gücünü sandıkta göstereceğiz ve bu başarıyla belediye başkan adayımız Gündüz Güneş’i Iğdır’a Başkan seçeceğiz” dedi.

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ise; “2011 seçimlerinde kadınlarımızın gücü görülmüştür. 2011 seçimimizin kahramanları kadınlarımızdır. Iğdırlı kadınlardır. O sebepten dolayı aynı görevi yeniden yapacaklarına inanıyorum. Aynı şekilde Gündüz Güneş’i Iğdır belediye başkanı seçeceklerine inancım tamdır. Biz bugün Iğdır’ın geleceğini konuşuyoruz. Kimse şahsi ikbal peşinde koşamaz. Hiç kimse kendi sorunlarını teşkilatın ve Iğdır’ın üzerinde tutamaz. Onun için bu gün birlik olma zamanıdır. Bu birliğin ne olduğunu çocuklarımızın geleceğinin güven içerisinde yaşamaya devam etme zorunluluğunu ve sorumluluğunu en iyi bilen analarımızdır, bacılarımızdır. Onun için hep isimsiz kahramanlar olmuşlardır kadınlarımız. Siyasetin gerisinde kalmıştır maalesef kadınlarımız. İlk defa Gündüz Güneş’le artık kadınlarımız belediyede de icraatın içinde de yer almaya başlayacaktır. O sebeple Iğdır’da kadınlar içinde siyasetin önünün açılmasının zamanı gelmiştir. Bizleri var eden sizlersiniz. Siz kadınlarımız Iğdır’a bir ana şefkatiyle bakıyorsunuz. 21 Martta aynı tabloyu yeniden yapmamız lazım. 21 Mart sayın genel başkanımızın Iğdır’a gelişi, Iğdır’da miting konuşmamızın yapılışı ama aynı zamanda Nevruz bayramının da kutlanışı olacaktır. Onun için Iğdır’da miting alanının yarıdan fazlasının kadın olması şart. Kadın elinin değdiği her şey başarıyla sonuçlanacaktır. Iğdır’ın kaderi söz konusu. Dün gördünüz manzarayı. Bizim buradaki Kürt vatandaşlarımız bizim insanımız, kirvemiz. Kız almışız, kız vermişiz. Aynı mahallede aynı apartmanda oturmuşuz. Bizim kimseyle bir sorunumuz, derdimiz yok ki. Ama birileri dışarıdan gelip Iğdır’ı karıştırmak istiyor. O dışarıdan gelip Iğdır’ı karıştırmak isteyenlere bizim vereceğimiz cevap ancak ve ancak 30 Martta sandıkta olacaktır” şeklinde konuştu.

İl Binasında yapılan toplantıya MHP İl Başkanı Cahit Erol, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş, MHP İl Başkan Yardımcısı Nevzat Sucu, Kadın Kolları Başkanı Hâkime Sucu, Başkan Yardımcısı Zuhal Tokaydın, Gülcan Fındık, kadın kolları üyeleri ve  partililer katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.