MHP İl Başkanı Cahit Erol: “Vatan İçin Toprağa Düşen Ülküdaşlarıma Allah’tan Rahmet Diliyorum.”

aa

MHP Iğdır İl Başkanı Cahit Erol, 27 Mayıs Ülkücü
Şehitleri Anma Günü münasebeti ile yayınladığı yazılı mesajında; “vatan için şehit olan ülküdaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Cahit Erol açıklamasında şunları kaydetti:

“Ömrünü davasına, hayatını ülküsüne hasreden bütün ülküdaşlarıma baş sağlığı dilerken, bayrağı alıp onu daha ilerlere götüreceğim diyen gönül erlerine izafeten şöyle diyorum: Ey ülküdaşım, genç kardeşim, ülkü adını verdiğimiz sevgili, dünya güzellerinin hiç birine benzemez. Kavuşmayı hep özleyeceksin, sen yaklaştıkça o uzaklaşacaktır. Yine’de yalnız ona doğru yürüyeceksin, Belki de hiç varamayacaksın, amma kavuşmak için gece ve gündüz demeden peşinde yürüyeceksin, koşacaksın. Belki bir gün bu yolda şahadet şerbetini de içeceksin. Amma, ben bu yolda çok yoruldum diye de ülkü denen sevgilinin boynuna minnet koymayacaksın, ben bedel ödedim denen o çirkin sözcüğü hiç ama hiç ağzına almayacaksın. Çünkü sevgili nazlıdır, sitemi eksik etmez, amma bu yolda sitemkar bile olmayacaksın.                                                          

Türk milliyetçiliğinin sahneden çekilmesini isteyen emperyalistler, ölümsüzlüğüne inandığımız; büyük Türk milletinin tehlikeye düşmesi demektir. İşte bu yüzden mücadeleyi kazanmaya mecburuz. İmkân, iman birleşmediği müddetçe, davayı kazanamazsın. Onun için her ülkücü imanıyla beraber imkânda sağlamalıdır. Şurası unutulmamalıdır ki, Türk milletinin tarihin karanlıklarından, günümüze kadar var oluşunu ülkücü liderlere ve ülkücü neferlere borçludur. Osmanlı İmparatorluğu’nun 1900’lerden Cumhuriyet Türkiye’sine ve 1980’lerden günümüze kadar Türk devletini, Türk milletini, tarih sahnesinden silsinler diye, içte ve dışta oynanan oyunların karşısında yine Türk milliyetçileri ve ülkücüler durdu. Bu uğurda; binlerce şehit vererek, ABD ye Rusya’ya, Çin’e, İsrail’e şimdilerde de BOP a izin vermeyen, ülkücü hareket lideri ve kadrolarıyla kara kızıl emperyalizme geçit vermedi ve vermeyecektir de. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk dünyası üzerinde oynanan oyunların farkındayız. Tarih sahnesine adım attığımızdan günümüze kadar idealleri için hayatlarını feda eden bütün ülkücülerin ruhları şad olsun.

27 Mayıs ülkücü şehitleri anma günü de bütün Türk milletine ve şehit ailelerine başsağlığı dileyerek, şehitlerimin ruhları şad, mekânları cennet olsun diyorum.”

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.