MHP Heyeti Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş’e Destek İçin Iğdır’a Geldi

mhp

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, 30 Mart yerel seçimleri öncesi, partisinin Iğdır Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş’e destek vermek için Iğdır’a geldi.

Iğdır’a karayolu ile gelen MHP heyetini Kars Havalimanı’nda, MHP Iğdır İl Başkanı Cahit Erol, MHP Iğdır Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş, Iğdır Ülkü Ocakları İl Başkanı Ersoy İçer, MHP Merkez İlçe Başkanı Üstün Eğrice, Melekli Belediye Başkan Adayı Eray Coşar, Karakoyunlu Belediye Başkan Adayı Bayram Ballı ve partililer karşıladı.

Daha sonra İ. Bozyel Caddesi üzerinde bulunan seçim bürosunun açılışını gerçekleştirildi. Ardından Melekli Beldesi ve Karakoyunlu ilçelerinde seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya Iğdır’da partisinin seçim irtibat bürosunda düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada 11 yıllık iktidarının sonunda ayakkabı kutularıyla ve TIR dorselerinin aralarına sıkışmış bir iktidar bulunduğunu söyleyerek, “çürümüş, yozlaşmış ve boğazına kadar hırsızlıklara yolsuzluklara rüşvete batmış bir iktidar var. Bu yolsuzluk rüşvet operasyonu ortaya çıkınca, bir takım bakanlar bu hadisenin üzerinden birkaç gün geçtikten sonra istifa etmek zorunda kaldılar. Kabine değişikliği esnasında eski Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın dikkat çeken bir ifadesi oldu. ‘Her ne yaptık isek tüm bu yaptığımız şeyler Başbakan’ın talimatı ile olmuştur. Dolayısıyla biz bunlardan dolayı istifa edeceksek Başbakan’ın da istifa etmesi gerekir’ dedi. İktidarın bütün engellemelerine rağmen anlaşılıyor ki, ortaya çıkan gerçek şudur: Bütün ortaya çıkan her şey bizatihi Başbakan’ın bilgisi dahilinde Başbakan’ın talimatlarıyla gerçekleştirilmiş” dedi.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel; “kelle koltukta gezen ve bu uğurda birçok canlar veren, şehitler veren bu harekette eğer seçimi kazanmak istiyorsak eşimizle, kızımızla, ailemizle hep birlikte çalışacağız. MHP, hem milletvekilliğinde hem belediye başkanlığında başarıya mührünü vurmuş bir topluluktur. Burada Iğdır halkına çok büyük mücadeleler düşmektedir. Hep beraber mücadele vererek kazanacağız. Bu vatana namusu gibi bakan evleri dolaşarak bizi yeniden ayrıştırmak isteyenlere planlara projelerin farkında olacağız. İki saf vardır biri milletinin devletinin yanında olan saflardır. Bir de karşı saf vardır. Bu toprakları vatanımızı ve milletimizi bölmek isteyenlerdir. Bizler onlara ‘ya bu topraklarda yok olup gideceksiniz, ya da bu topraklardan defolup gideceksiniz. Bizler bu vatanı 50 yıldır böldürtmedik böldürtmeyeceğiz” dedi.

Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ise; “Gündüz Güneş’i Iğdır’ın timsali olarak seçeceğiz. Bir birimize küsebiliriz. Birbirimize kızabiliriz. Bir birimize hakkımız geçebilir ama bunların hiç birisi Iğdır’ı dışarıdan gelerek teslim almak isteyenlere Iğdır’ı teslim etmek için bir sebep olamaz, olmamalıdır. Bu gün her birimiz Cahit Erol olacağız, Abbas Bozyel olacağız, Gündüz Güneş olacağız. Burada birlik ve beraberlik vardır. Her ne olursa olsun Gündüz Güneş’i Iğdır Belediye Başkanı yapacağız. İlçe belediye başkan adaylarımızı da kazandıracağız. Kandilde oturanlar Iğdır’ın haritasını çiziyor. Bizler bu haritayı çizdirmeyeceğiz. 2011 yılında Iğdır’ı Türkiye’de birinci parti yaptık. Şimdi de birinci parti yapacağız” şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı Cahit Erol ise yaptığı konuşmada; “Iğdır halkı her zaman birlik ve beraberliğini korudu. Bu seçimde de birlik ve beraberliğini koruyarak gerek merkez gerek ilçe belde belediyelerini alarak Türk bayrağının yanına üç hilali dikecektir” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya ve beraberindeki heyet daha sonra, Melekli Beldesi ve Karakoyunlu İlçe seçim bürosunun açılışını yaptı. MHP heyetinde, MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Celal Adnan, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan, MHP Kars Belediye Başkan Adayı Murtaza Karaçanta, Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel de yer aldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.