Metruk Binalar Tespit Edilip Yıkılıyor

            Bağlar Mahallesi Muhtarı Çağrı Keskin, Mahallemiz deki metruk binaların yıkımına başladık kazasız belasız inşallah bitireceğiz.” dedi.

            Iğdır Valiliği, Çevre Şehircilik il Müdürlüğü  ve  Iğdır Belediyesinin desdekleriyle Bağlar Mahallesi Muhtarı Çağrı Keskin işbirliği ile tespit edilen, şehrin görüntüsünü bozan ve kullanılmayan metruk binaları yıkıyor.

            Şehir merkezinde bulunan mahallelerde tehlike arz eden ve kullanılamayacak halde olan metruk evlerin belediye ekiplerince yıkıldığını ifade eden Bağlar Mahallesi Muhtarı Çağrı Keskin,: “ Valilik, Çevre şehircilik  ve Belediyemiz ile birlikte belirlenen evlerin imar ve tapu kayıtları kontrol edilerek teknik ekiplerce yerinde değerlendiriliyor. Tehlike oluşturacak binalar yıkılıyor.

             Terk edilmiş ya da kullanılmayan bu yapılar zamanla uyuşturucu ve madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor.

            Bu mahallelerde yaşayan aileler kendileri ve çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. Muhtarlık olarak mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda belirlediğimiz metruk binaları program dahilinde müdahale ederek yıktırıyoruz. 

            Şu ana kadar tespit edilmiş 4 metruk binayı yıktırmak için çalışmalar başlamıştır. Mahalle sakinleri huzurlu bir şekilde  evlerine gidip gelecekler. Bu binalar aynı zamanda kötü niyetli kişilere yataklık yapmaktadır. Çünkü bu binalar kontrolsüz. Kimlerin içeriye girdiği belirsiz. Bu açıdan çocuklarımızın kötü alışkanlıklar edilmemesi için bu binaları belirliyor ve yıkımını gerçekleştiriyoruz”  şeklinde konuştu.
            Mahalle sakinleri Metruk binaların yıkılmasıyla rahat bir nefes alarak, Bağlar Mahallesi Muhtarı Çağrı Keskin’e yapmış olduğu duyarlı hizmetten dolayı teşekkür ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.