“Mescid-i Aksa’ya Yapılan Saldırıya Kınıyoruz”

00

Iğdır İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Iğdır Şube aşkanı Hikmet Ulaş, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına tepki göstererek, “Baskında; Mihrap ve Minber ve Kur’an-ı Kerimler İsrail askerlerinin postalları altında ezilmeye çalışılmış ve fotoğrafları bütün dünya Müslümanlarının kişilik, şahsiyet, izzet, onur ve imanlarına saldırı olarak tarafımızdan değerlendirilmektedir” dedi.

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği operasyon hakkında açıklamalarda bulunan Ulaş, İHH olarak bu duruma sessiz kalamayacaklarını söyledi. Sadece İsrail değil, İsrail’e göz yuman ülkelerin de yaşanan suça ortak olduklarını öne süren ULAŞ, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bizler insan onurunun ve inançlarının her türlü siyaset ve emeller tarafından hiçe sayılmasını doğru bulmadığımızı ve her daim bu değerlerin savunucusu olduğumuzu Mavi Marmara’da olduğu gibi savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha söylüyoruz. Türkiye’de İsrail konsolosluğunun bulunmasını ve kutsalımıza el uzatanların rahatlıkla ülkemize girip çıkmalarını doğru bulmadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan bu menfur davranış ne İncil’e ne de Tevrat’a yapılmamışken İsrail askerinin bu davranışı gayet bilinçli ve mesaj vermek maksadıyla yapılmıştır. Müslümanlara siz kölesiniz, sesiniz çıkmaz, bizler bütün milletlerden üstünüz tavrıyla Müslümanlar hiçe sayılmış ve kutsallarına hakaret edilmiştir. Bu ve benzeri oyunları bozacak stratejik ittifakın varlığı bilinmektedir ki İsrail Türkiyesiz yapamayacaktır.

Bu ve benzeri hadlerini aşan davranışlar sonucu Türkiye’yi kaybedecekler. Bizlerin ise bu konuda sessiz kalmayacağımızı bir kez daha haykırıyoruz. Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin, “İsrail, Mavi Marmara’da savaş suçu işlemiştir” demesine rağmen suçun mahkemenin görev alanına girecek ağırlıkta olmadığına hükmetmesi bizlere bir daha göstermiştir ki İsrail bu konuda yalnızlaştırılmamış aksine uluslararası platformda kendilerine yandaşlar bulmuş gözükmektedir. Kendi var oluş sebebinin sorgulanmasına neden olmuştur. Bir Müslüman, yargılanmadan, suçu sabit olmadan İsrail tarafından öldürüldüğünde hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Bir Yahudi zarar gördüğünde ise dünya ayağa kalkıyor. Bu haldeyken dünya üzerindeki bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve hedef birliğinde hareket etme zamanının geldiğini bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.