Melekli Belediyesi İçme Suyu Şebeke Hattını Yeniliyor

kk

Melekli Belediyesi, Melekli Beldesi’nin içme suyu hatlarını yeniliyor. Bilindiği gibi yıllar önce döşenen içme suyu şebeke hatlarında sık sık patlak meydana geliyor ve Melekli Belde halkı uzun süreli su kesintisinden dolayı çok büyük çileler çekiyorlardı. Melekli Belediye Başkanı Ali Varol, vatandaşların bu sorununa çözüm üretmek için içme suyu şebeke hattında yenileme çalışmalarına başladıklarını, en kısa sürede de bu çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Başkan Varol: “yıllar sonra içme suyu şebeke hattını yeniliyoruz. Melekli Beldesi’nin içme suyu şebeke hattı çok uzun yıllar önce döşenmiş ve bugüne kadar da, şebeke hatlarında yenilenmeye gidilmemiş idi. Bu sebeple borularda sızıntı ve kaçaklar meydana geliyor, zaman zaman da borularda patlaklar oluşuyordu.

Su kesintileri yüzünden ise, belde halkı da büyük sıkıntılar çekiyordu. Belediye olarak biz de, içme suyu şebeke hattının bazı kısımlarını yenileme kararı aldık. Bu şekilde hem kayıp kaçaklar büyük oranda sona erecek hem de arızalar nedeniyle yaşadığımız kesintiler sona erecektir. Bunun yanı sıra yeni mahallelerimize 12 km yeni içme suyu şebekesi hattı çalışmalarına ekiplerimiz başladılar. En kısa sürede de bu çalışmaları sonlandıracaklar” dedi.

Başkan Varol,  aynı zamanda; yeni döşenecek boruların, sağlıklı polietilen maddeden, en son teknoloji kullanılarak üretilen borulardan oluştuğunu vurgulayarak, Melekli Beldesi halkının çok uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceği  şebekeye kavuşacağını belirtti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.