Melekli Beldesi’nde Altyapı Çalışmalarına Hız Verildi

rr

Başkan Varol yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bir beldenin gelişmişliği noktasında önemli ölçüt olarak kabul edilen alt yapı sistemine günü birlik çözümlerle yaklaşmak çağdaş belediyecilik anlayışına aykırıdır. Bu noktadan hareketle şehrin gelişimi yönünde alt yapı çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.”

Varol, mahallelerin ilk etapta sorunlarını çözebilmek için bir acil eylem planı hazırladıklarını belirterek, belediye bünyesinde yeni birimler oluşturup, hiçbir mahalleyi ayırt etmeden adaletli bir hizmet dağılımı sağlayacaklarını bu kapsamda belediye olarak kanalizasyon, içme suyu ve yol gibi acil sorunlarını çözmek için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Sorunlar araştırılıyor

Merkez ve mahallelerdeki eksikler ve sorunları araştırdıklarını kaydeden Varol; “hiçbir mahallemizi ayırt etmeksizin eşit ve adaletli bir hizmet dağılımı sağlayacağız. Öncelikli kanalizasyon sorunu, su şebekesi ve üstyapı sorunları, öne çıkan ve öncelikli halledilmesi gereken konulardır. Çalışmalarımız kapsamında iller bankasının büyük desteği ile 26 km. kanalizasyon çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Buradan iller bankasına yapmış oldukları büyük destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bununla beraber belediye olarak kendi imkânlarımız çerçevesinde 14 km içme suyu şebekesi çalışması başlattık. Kanalizasyon ve içme suyu şebekesi çalışmaları bitim aşamasında devam ediyor. Alt yapı sorunları bittikten sonra kaldırım ve yol çalışmalarımız devam edecektir. Melekli Belediyesi olarak Melekli beldesini hak ettiği seviyeye getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.