Mehmet Sürkit’in Yaptırdığı Okul Hizmete Girdi

o

Iğdırlı İş Adamı Mehmet Sürkit’in 2010 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden kardeşi Reşat Sürkit ve yeğeni Yakup Akil adına yaptırdığı 5 derslikli ilkokulun açılışı yapıldı.

Iğdır’a bağlı Aralık İlçesi Babacan Köyü’nde yaptırılan 5 derslikli okulun açılışına Iğdır Valisi Davut Haner, Jandarma Alay Komutanı Mustafa Ulus, Aralık Kaymakamı Hayri Zorlu, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Defterdar Durak Sercan, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İş Adamı Mehmet Sürkit, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Iğdır valisi Davut Haner şunları söyledi:

“Bu okula adını veren ve yaptıran ailenin mensupların Allahtan rahmet diliyorum. Yaptıran Mehmet Sürkit’e de teşekkür ederim. Kazandığı parayı köyü için eğitim için okul için harcayan iş adamalarına teşekkür ederim. İnsanların en hayırlısı insanlara faydası olandır. Bu sözden hareketle kazandıklarımızın yalnız kendimizin değil içinde yaşadığımız toplumun hatta insanlığın hissesi olduğunu unutmadan. O hisseyi bir şekilde hak sahiplerine vermemiz gerekiyor. İşte bu tür hayır işleri de bunun bir vesilesi oluyor. Kendi köyüne içinde köyünün çocuklarının okuyacağı toplumuna milletine vatanına faydalı bir fert olarak yetişeceğine inandığımız bu güzel eserin ve buna benzer ilimize yapılan yatırımların bu bölgede insanımız üzerinde oynanmak istenen fitne oyununa teröre ve anarşiye de iyi bir cevap olacağına inanıyorum. Bunu herkes bilsin ki bir iş adamı doğduğu köye kendi çocukları köylüsü için bu yatırımı yapıyorsa bu ülke bugüne kadar geldiği değerler üzerinde mensup olduğu inançlar doğrultusunda bütün insanlarla tüm farklılıklara rağmen bir arada yaşayacağına inancımız tamdır. Bu tür eserler bunun bir delilidir. Sevgili çocuklar gençler bu okulda okuyarak yetişeceksiniz inşallah yarın topluma insan faydalı olan birer Mehmet Surkit olacaksınız.. Kendinize örnek alacağınız kişiler bunlardır. İnsanlığa ve insan faydası olanı örnek almalısınız.  Bozgunculuk yapan fitneye sebep olan insanlığa zarar vermekten başka işi olmayan unsurları kişileri de sizlerin burada alacağı eğitimle onların karşısında durarak söndüreceğinize inanıyorum.”

Iğdırlı İş Adamı Mehmet Sürkit de; “elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden kardeşim ve yeğenimin adı yaşasın diye bu okulu yaptırdım. Görüyorum ki güzel hayırlı bir iş yapmışım. Çocuklarımızın okuması gereklidir.  Köyüme hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İş Adamı Mehmet Surkit’i kutlayan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise konuşmasında; “iş adamlarımız bu tür hayır işler ve yaptırdıkları okullar ile bizleri mutlu ediyor. İş Adamımız Mehmet Sürkit yaptırdığı bu okul ile eğitime büyük katkı sağlamıştır. Bir araya gelmek başlangıç bir arada çalışmak başarı ortak noktalarımızı ülkemizin gelişmesi için itici bir güç olarak görüyoruz. İnanıyorum ki birbirimize güvenerek birlikte çalıştığımız sürece hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. İnsana yatırımın en güzel yatırım olduğunu iş adamımız Mehmet Sürkit göstermiştir. Bu öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacaktır. Bu yatırım maddi yönü değil manevi yönüyle önem taşımaktadır” dedi.

Daha sonra Vali Davut Haner, İş Adamı Mehmet Sürkit’e plâket verdi. Adından okulun açılışı gerçekleşti. Öğrencilere ise çeşitli hediyeler dağıtıldı. Açılışın ardından Vali Davut Haner ve Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt öğrencilerle sohbet etti.

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.