Mehmet Öztürk Afad-Sen Genel Başkan Yardımcısı Oldu

Muş Öğretmenevinde düzenlenen kongrede mevcut Başkan Ayhan ÇELİK tek aday gösterilerek yeniden güven tazeledi. Oylamada Başkan Yardımcılığına Süleyman POLAT, Murat ALDAĞ, Doğan SARIÇAYIR, Mehmet ÖZTÜRK ve Güray KARAKAYA seçildi.
Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan AFAD-SEN Genel Başkanı Ayhan ÇELİK, Sendikanın kuruluş amacının üyelerin ekonomik ve özlük haklarını koruyup geliştirmek olduğunu söyledi. AFAD ailesi olarak çalışanların sorunlarını çözüme kavuşturmak adına bir çatı altında toplandıklarını kaydeden Çelik, “Amacımız AFAD çalışanları adına özellikle yerel yönetimler bünyesinde olduğumuz 2014 sonrası yapılan kanun değişikliği ile yaşanmış olan sıkıntıların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak ve yeni kazanımlar elde etmek amacıyla yolumuza devam ediyoruz. AFAD-SEN gücünü ve meşruiyetini üyesinden alan bir sendika olmaya devam edecektir. Üyesinin iradesinin üzerine ipotek koyan değil, ortak akılla irade geliştiren bir sendika olacaktır” dedi. Bu duygu ve düşüncelerle 2. olağan genel kurulumuz AFAD çalışanlarına ve milletimize hayırlı uğurlu olsun “ dedi.
Yapılan oylama sonucunda Başkan Yardımcılığına Süleyman Polat, Murat Aldağ, Doğan Sarıçayır, Güray Karakaya ve Iğdır İl AFAD-SEN Başkanı Mehmet Öztürk seçildi.
Iğdır İl AFAD-SEN Başkanı yeni görevi olan Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Mehmet ÖZTÜRK: “AFAD SEN İş takibi değil, hak takibi yapan bir sendika olacaktır. Kendini hakkın ve hukukun yanında konumlandırıp, her üyesini ayrımsız bir şekilde kucaklayan ve savunan bir sendika olacaktır. Amacımız AFAD çalışanları adına özellikle yerel yönetimler bünyesinde olduğumuz 2014 sonrası yapılan kanun değişikliği ile yaşanmış olan sıkıntıların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak ve yeni kazanımlar elde etmek amacıyla yolumuza devam ediyoruz ve bu duygu ve düşüncelerle 2. olağan genel kurulumuz AFAD çalışanlarına ve milletimize hayırlı uğurlu olsun “dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.