Mahalle Yolları Mezra Yollarını Anımsatıyor

fotoğraf 1fotoğraf 2

Her kış Iğdır’ın merkez mahallelerinde yağan kar ve yağmurdan sonra belediye altyapı çalışmalarının ne kadar eksik olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Şehir merkezinde bulunan birçok mahallede değil insanlar araçlar dahi ilerleyemiyor.

            Şüphesiz ki yaşadığımız şehirde hayatı zorlaştıran ve dahi çekilmez kılan birçok eksiklik var. En büyük sorunlardan biri olan hava kirliliğinin yanı sıra belediyecilik kavramının tam olarak ne olduğu belediye yetkililerince daha anlaşılamamış olduğundan altyapı sorunları gün geçtikçe daha çekilmez bir hâl alıyor. Şehir merkezindeki birçok mahalle yolu köstebek yuvasına dönüşmüş durumda. Karaağaç Mahallesi de Iğdır Belediyesi’nden nasibini almış mahalleler arasında. Yan sütunlardaki resimlerde de görüleceği üzere Karaağaç Mahallesi 302. Sokak’ta değil yayaların, araçların dahi yol alması imkânsız hale geldi. Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada; “belediyenin hizmet anlayışından hiçbir şey anlamadık. Merkeze çok uzak olan mahallelerdeki altyapı hizmetleri ile, şehir merkezinin göbeğinde bulunan bu sokakta ve buna benzer diğer cadde ve sokaklar arasında dağlar kadar fark var. Bırakın köy yollarını mezra yollarından dahi daha kötü bir durumdayız. Belediye yetkililerinden belediyecilikle ilgili hizmetler bekliyoruz” diye konuştular.

            Şehirdeki çöplerin yaydığı kirlilikten tutunda kanalizasyon ve yol hizmetlerine kadar birçok konuda Iğdır Belediyesi’nin halletmesi gereken birçok problem var. Yaşanan sorunlar vatandaşın duyarlılığı bahane edilerek geçiştiriliyor. Biran önce bu tür sokakların daha yaşanılabilir bir yer haline getirilmesi konusunda “belediyecileri” göreve davet ediyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.