Lise Öğrencileri Entomoloji Laboratuarını Ziyaret Etti

Gözüaçık, böcek türleri hakkında bilgi verdi

Böcekler konusunda farkındalık oluşturma amacıyla düzenlenen ziyarette Üniversitemiz Bitki Koruma Bölümü Başkanı Doç. Dr. Celalettin Gözüaçık, öğrencilere böcek türleri hakkında bilgi verdi. Doğanın bir parçası olan böceklerin aynı zamanda besin zincirinin de önemli bir halkası olduğunu anlatan Gözüaçık, insanların doğaya zarar vermemesi gerektiğini söyleyerek böceklerin doğanın dengesi için çok önemli olduğunun mesajını verdi. Iğdır’da bulunan böcek türleri hakkında da bilgi veren Gözüaçık, Entomoloji Laboratuvarında öğrencilerle birlikte mikroskopla bazı böcek türlerini incelediler. 

Öğrencilerin biyoloji alanında yapılan çalışmaları takip edebilmeleri ve Iğdır’ın, ülkemizin biyoçeşitliliği hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla yapılan ziyaretin çok verimli geçtiğini ifade eden biyoloji öğretmeni H. Özlem Karakaya, öğrencilerin böceklerle ilgili merak ettikleri her konuda soru sorma fırsatı buldukları için mutlu olduklarını dile getirdi. Lise öğrencileri de özellikle kendileri ile yakından ilgilenen Doç. Dr. Celalettin Gözüaçık’a vermiş olduğu bilgilerden ötürü teşekkür ederek, okullarında kurmak istedikleri küçük bir böcek müzesi için destek istediler.

Doç. Dr. Celalettin Gözüaçık da üniversite olarak bu konuda kendilerine destek olacaklarını ifade ederek, böyle bir çalışmaya katkı sunmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.  

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.