Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

7

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğum yıl dönümü münasebetiyle Iğdır İl Müftülüğü’nce düzenlenen “Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım” konulu Kutlu Doğum programı Kültür Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşti.

Programa; Iğdır Valisi Davut Haner, Belediye Başkanı Murat Yikit, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa Yılmaz, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, kurum müdürleri, imamlar, Kur’an kursu öğreticileri, emekli din görevlileri ve çok sayıda bay-bayan vatandaş katıldı.

Konferans İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Iğdır’da bu yıl açılan ve 04 ila 06 yaş arası küçük çocukların oluşturduğu Kur’an Kursu’nun ‘Minik İlahi Korosu’ tarafından ilahiler okundu.

İlahi korosunun okumuş olduğu ilahilerin ardından Vali Haner ve Müftü Kulaz çocukları mutlu etmek adına hediyeler verdi.

Ardından Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Mürsel ATA “Hz. Peygamber Tevhid Ve Vahdet Gelin Birlik Olalım”  konulu konferansını sundu.

Konferans sonunda İl Müftüsü Cüneyt Kulaz; müftülükçe tertip edilen kutlu doğum programına konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Mürsel Ata’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Ayrıca il genelinde yapılan kutlu doğum temalı şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.