Kurbanlık Fiyatları Arttı

            Iğdır’da, “Küçükbaş kurbanlık fiyatları geçen yıla göre yüzde 5-10 civarında arttı. Canlı küçükbaş hayvanın kilogram fiyatı ortalama 23 liradan işlem görüyor.  Fiyatlar bölgesel olarak değişiklik gösterebildiği belirtildi.

Vatandaşlar, Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvan fiyatlarındaki değişime ilişkin değerlendirmede bulundu.
            Kurban Bayramı’nın simgesinin koç olduğunu anımsatan  Vatandaşlar, geleneksel damak tadı ve fiyat olarak ekonomik olması nedeniyle her yıl bayramda çoğunlukla küçükbaş hayvanın tercih edildiğini belirterek  kurban kesecek vatandaşların hem sağlık hem de ekonomik açıdan küçükbaş hayvanları tercih etmelerinin faydalı olacağını vurgulayarak Türkiye’de büyükbaş kurbanlığın 3 katı küçükbaş hayvan kesildiğini, bu sene de vatandaşların kurbanlık için koyun ve keçiyi tercih etmelerini beklediklerini ifade etti.

“KÜÇÜKBAŞ KURBANLIK SIKINTISI YOK”
            Iğdır’da Kurban Bayramı için piyasaya sürülen küçükbaş hayvan sayısının önceki seneler de olduğu gibi bu yıl da fazlasıyla yeterli olduğuna işaret eden Vatandaşlar, “Kurbanlık hayvan sayısında herhangi bir sıkıntı yok. 

YEM FİYATLARI ARTIRDI

             Yem maliyetleri bir yılda yaklaşık yüzde 45 yükseldi.  Bu yükselme büyük başta düşüşe küçük başta ise  yükselişe geçerek küçük başa daha çok yaradı. 800 TL  -1000 TL olan Kurbanlık fiyatları bu yıl ağırlığına göre 900 TL ile 1400 TL arasında değiştiğini belirtiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.