“Kur’an-I Kerim Meali Bilgi Yarışması” Ödül Töreni Iğdır Üniversitesi Konferans Salonunda Yapıldı

3

Türkiye genelinde Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu ile Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle yapılan “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması” sonucunda dereceye girenler için Iğdır Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül törenine Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Tuzluca İlçe Müftüsü Nazif Fatih Yalçınkaya, akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra dereceye girenlerin aileleri katıldı. Her yaştan katılımcının rekabet ettiği yarışmada, kaybedenin olmadığı vurgusu yapıldı.

Ülke genelinde düzenlenen “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nın” Iğdır’daki ödül töreni, Iğdır Üniversitesi Yakut Öğrenci Topluluğu’nun organizasyonuyla Iğdır Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Her yaştan katılımcının olduğu yarışmaya Türkiye geneli 179 bin kişi kayıt yaptırdı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Faik Yılmaz, yarışmanın kaybedeninin olmadığını ve bu sayede birçok kişiye Kur’an-ı Kerim mealinin okunmasını sağladıklarını söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz, Kur’an-ı Kerim mealini herkesin okuması ve bilmesi gerektiğini, Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okuma konusunda da bir farkındalık oluşturduklarını belirtti. Rektör Yardımcısı Yılmaz “Kur’an-ı Kerim’i maalesef gerektiği kadar okumuyoruz. Kur’an-ı Kerim’in mealini okuyanların sayısı ise çok azdır. İşte bu sayıyı biraz olsun arttırmak için bu tip programlarla insanların Kur’an-ı Kerim’e olan ilgisini arttırmaya çalışmak çok yararlı bir faaliyet bu faaliyette bulunan arkadaşları A’dan Z’ye kadar emeği geçenlerin hepsini tebrik ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun diyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz’ın konuşmasından sonra, kategorilerine göre il sıralamasında dereceye girenlere ödüllerini Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz ve Tuzluca İlçe Müftüsü Nazif Fatih Yalçınkaya verdi.

Türkiye geneli düzenlenen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmasına 81 il 920 ilçeden kayıt yapıldığı, ayrıca 61 ülkeden 4 bin 95 kayıtlı yarışmacıya online sınav yapıldığı öğrenildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.