Kuduz Köpeğin Isırdığı 4 Yaşındaki Berat Öldü

yu

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde kuduz bir köpeğin ısırdığı 4 yaşındaki Berat Açar, kaldırıldığı hastanede öldü.

Doğubayazıt İlçesi’nin Ahmedi Hani Mahallesi’nde sokakta oynayan Berat Açar, geçen pazar günü bir sokak köpeği tarafından ısırıldı. Yüzünün çeşitli yerlerinden yaralanan Berat’ı ailesi Doğubayazıt Devlet Hastanesi’ne götürdü. Berat Açar, hastanedeki ilk muayene ardından kuduz şüphesiyle, Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledildi. Kuduz virüsünün vücuduna yayıldığı belirlenen Berat Açar, dün akşam saatlerinde öldü.

Ölüm olayı ardından Berat Açar’ın 2 kardeşi kuduz şüphesiyle Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde gözaltına alındı. Doğubayazıt Belediyesi ve Toplum Sağlık Merkezi ekipleri ilçe merkezindeki 500 kadar başı boş kedi ve köpeği aşıladı. Ekipler halkı bilinçlendirmek için broşür dağıtırken cami ve belediyeden yapılan anonslarda halkın kuduz konusunda dikkatli olmaları istendi.

Doğubayazıt Belediye Başkanı BDP’li Canan Korkmaz, kuduz vakasına karşı halkı bilinçlendirdiklerini belirterek; “bir kardeşimizi kuduz nedeniyle kaybettik. Umarım başka ölümler olmaz. Elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Veteriner Hekim Mehmet İldiren ise; “mahallelerde aşılama yapıyoruz. Şüpheli hayvanları alıyoruz. Başka ölümlerin yaşanmaması için gerekli önlemleri aldık” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.