Kuba Mescidi Camii Temel Atma Töreni Düzenlendi

Iğdır Merkez Cumhuriyet mahallesinde Kuba Mescidi Camii temel atma töreni gerçekleştirildi.
Temel atma törenine Vali Enver Ünlü, İl Müftütüsü Mustafa Tekin, Belediye Başkanı Av.Murat Yikit, Kanaat Önderi Mecit Kaya, ITSO Mecli Başkanı Tahir Talay, Mahalle Muhtarı Bahattin Yikit, Din görevlileri ve vatandaşlar katıldılar.
Açılış konuşmaların ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Vali Enver Ünlü; cami yapmanın, mescitleri imar etmenin önemine vurgu yapan konuşmasında “Öncelikle camimizin mahallemize ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Ecdadımızın yaptığı gibi bu gönül dergahlarını, Allah’ın mescitlerini yeryüzünde inşa etmeye ömrümüz yettikçe devam edeceğiz. Ben emeği geçen bütün büyüklerimizi, mahalle sakinlerimizi ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Ecdadımıza yakışır bir şekilde güzel bir mimariyle, bu güzel geleneği devam ettirmemiz lazım. Biran önce camimizin yükseldiğini görmek ve hep birlikte açılışını yapmak istiyoruz.
Ecdadımız camilere çok önem vermiş ve içerisinde her türlü imkanı bulunan külliyeler şeklinde ibadethanelerimizi inşa etmişlerdir. Bizde onların gösterdiği özenle, mimariyle camilerimizi inşa edeceğiz. Çünkü camiler sosyal hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır, hayatın içerisinde 24 saat yer alan ulu mabetlerdir.” dedi.
Temel atma töreni Kur’an-ı Kerim okunması ve dualarla butona basılarak temele harç konulmasıyla sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.