Koyun Sürüsü, Birer Birer Telef Oluyor

Iğdır’ın Hoşhaber Beldesi’nde hayvancılıkla uğraşan Cevzet Erdoğan’a ait 100 başlık koyun sürüsü birer birer telef oluyor.

Son bir haftadır hayvanları ani bir şekilde hastalanmaya başlayan ve sebebi anlaşılamayan bir hastalıktan dolayı hayvanlarını kaybeden Cevzet Erdoğan çaresiz bir şekilde bekliyor. 100 başlık sürüsünün neredeyse yarısını son bir haftada kaybettiğini belirten Cevzet Erdoğan gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bir haftadır koyunlarımı birer birer kaybediyorum. 100 başlık sürümden yaklaşık 30 tanesi öldü. Geri kalanlar iste yerden kalkamıyor ve ölmek üzereler. Hayvanlarımı incelemesi için üç veteriner geldi ama ne yazık ki hiçbiri bir teşhis koyamadı. Gelen veterinerler hayvanlara ilaç verdi lakin bir faydası olmadı. Ölmek üzere olan koyunları kestik. Etlerinde hiçbir belirtiye rastlanmadı. İncelenmesi için Kars’a, Erzurum’a ve Iğdır Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne et örnekleri ve yem numuneleri gönderdim. Çaresiz bir şekilde bekliyorum.”

Hoşhaber Beldesi’nde sadece Cevzet Erdoğan’ın ahırında görülen ve teşhis konulamayan bu durum, hayvancılıkla uğraşan diğer vatandaşları da tedirgin etti. Sürüsünün tamamını kaybetmekle burun buruna gelen Erdoğan, ilgili birimlerden çare bekliyor.          HABER: MEHMET TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.