KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor

8

KOSGEB Iğdır Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başlıyor. Girişimci adaylarına yönelik yapılacak eğitimler 9 gün (70 saat) sürecek ve ücretsiz olacaktır. Eğitim 10-18 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgiler verilecektir.

 KOSGEB Iğdır Hizmet Merkezi Müdürü Eyüp Taşkın; Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırılmasını, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını ve eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyime sahip olmasını amaçladıklarını belirtti. Eğitime katılmak isteyen girişimci adaylarının başvurularını 6 Kasım 2014 Perşembe mesai bitimine kadar KOSGEB Iğdır Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne yapmaları gerekmektedir. Yapılacak olan Girişimcilik Testinin sonucuna göre adaylar eğitim almaya hak kazanacaklar.

30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar faizsiz geri ödemeli destek

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayıp `Katılma Belgesi` alan girişimci adayları, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin liraya kadar faizsiz geri ödemeli destek olmak üzere toplamda 100 bin liraya kadar destek alabilecek.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.